شماری از باشندگان لوگر، با گلایه از کم‌بود دارو در شفاخانههای دولتی این ولایت، می‌گویند که ناچار اند داروی مورد نیاز شان را از بیرون تهیه کنند.

قدرت‌الله، یکی از بیمارداران در شفاخانه‌ی «نایب امین‌الله خان لوگری» در شهر پل‌علم، مرکز لوگر که سه روز می‌شود بیمار خود را در این شفاخانه بستری کرده است، می‌گوید که به دلیل نبود دارو در شفاخانه، ناچار است داروی مورد نیازش را از بیرون تهیه کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «متأسفانه مشکل کم‌بود دارو در شفاخانه‌ی ولایتی (شفاخانه‌ی نایب امین‌الله خان لوگری)، یک مشکل بسیار جدی است. بیش‌تر مردم به دلیل مشکلات اقتصادی، بیماران خود را به شفاخانه‌های دولتی می‌برند. در آن جا یک پاکت تابلیت می‌دهند که برای بیمار کافی نیست. در برخی شفاخانه‌ها داکتران/پزشکان به داروخانه‌های خصوصی نسخه می‌نویسند. شمار بیماران در این اواخر در شفاخانه‌ها افزایش یافته و مشکل کم‌بود دارو نیز زیاد شده است.»

همین گونه، طلاخان، باشنده‌ی روستای «دوشنبه» در شهر پل‌علم که نوه‌اش را به دلیل ابتلا به اسهال، برای درمان به شفاخانه‌ی ولایتی لوگر آورده است، می‌گوید که کم‌بود دارو در شفاخانه‌های دولتی این ولایت، مردم را با مشکل روبه‌رو کرده است.

او می‌افزاید: «شمار بیماران زیاد شده است، برای بیماران جا وجود ندارد، دارو نیست. حکومت باید به مشکل کم‌بود جا و داروی بیماران رسیدگی کند. مردم ولایت لوگر با مشکلات شدید اقتصادی روبه‌رو هستند؛ به همین دلیل، نمی‌توانند به شفاخانه‌ها و داکتران خصوصی مراجعه کنند.»

فهیم‌الله لودین، مسئول بخش رسانه‌های ریاست صحت عامه‌ی لوگر نیز، می‌گوید که از یک ماه به این سو، همه مرکزهای درمانی در این ولایت به شمول شفاخانه‌ی «نایب امین‌الله‌خان لوگری»، با کم‌بود دارو روبه‌رو است.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما در تمام ولایت لوگر به شمول شفاخانه‌ی ولایتی، با کم‌بود دارو روبه‌رو هستیم. این برای بیماران و بیمارداران ولایت لوگر یک مشکل جدی است. ما در این زمینه به وزارت صحت عامه و نهادهای بین‌المللی پیشنهادهایی نیز ارائه کرده‌ایم و امیدواریم این مشکل هرچه زودتر حل شود.»

شفاخانه‌های دولتی در لوگر در حالی با کم‌بود دارو روبه‌رو اند که به گفته‌ی شماری از مسئولان ریاست صحت عامه‌ی این ولایت، مراجعه‌ی بیماران به شفاخانه‌ها دوبرابر شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: