شماری از ورزش‌کاران رشته‌ی کورش در بلخ، می‌گویند که ناچار اند برای اشتراک در رقابت‌های بیرون‌مرزی، «دو تا سه هزار دالر امریکایی» بپردازند.

آن‌ها، می‌افزایند که هیچ‌ گونه برنامه‌ی حمایتی و هم‌کاری در راستای صدور ویزا و هزینه‌های سفر به ورزش‌کاران رشته‌ی کورش در بلخ، از سوی حکومت سرپرست وجود ندارد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عباس عباسی، عضو تیم ملی کورش افغانستان، به سلام‌وطندار می‌گوید: «ما با زحمت‌های زیادی ورزش می‌کنیم؛ اما به علت این که پول نداریم، نمی‌توانیم به مسابقات خارج برویم. برای ما می‌گویند باید مصارف ویزا، رفت‌وبرگشت و خوراک خود را بپردازیم.»

ناتوانی اقتصادی، کم‌بود وسایل ورزشی و نبود مکان مناسب برای تمرین‌کردن، از دیگر مشکلات ورزش‌کاران رشته‌ی کورش در بلخ عنوان می‌شود.

محمدآصف عالمی، مسئول ورزش‌های ملی و سنتی ریاست تربیت بدنی و ورزش بلخ، با تأیید مشکلات ورزش‌کاران رشته‌ی کورش در این ولایت، می‌گوید که از یک سال به این سو، امتیازهای اختصاص‌یافته به آن‌ها نیز پرداخت نشده است.

در همین حال، روز گذشته -جمعه، ۲۳ سرطان- چهارمین دور رقابت‌های رشته‌ی کورش به منظور گزینش چهره‌های برتر در تیم منتخب این رشته‌ی ورزشی در شهر مزارشریف، مرکز بلخ، راه‌اندازی شده بود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

در این دور رقابت‌ها، نزدیک به ۱۰۰ ورزش‌کار از شهر مزارشریف و ولسوالی‌های بلخ، اشتراک کرده اند.

قرار است چهره‌های برتر و گزینش‌شده‌، تا دو ماه دیگر در رقابت‌های تیم ملی با هم رقابت کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: