ده‌ها تن از باشنده‌گان ولسوالی جبل‌السراج ولایت پروان در اعتراض به کشته‌شدن یک جوان از سوی یک فرمانده جهادی محلی و از مشاوران شورای عالی مصالحۀ ملی، امروز دست به تظاهرات زدند.

آنان با به آتش‌کشیدن عکس‌های عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی و نورمحمد سکندری، از فرماندهان جهادی محلی و مشاور شورای عالی مصالحۀ ملی در اطراف چهارراه ولسوالی جبل‌السراج ادعا می‌کنند که نورمحمد سکندری یک جوان ۲۲ ساله را شام گذشته در نزدیکی ساختمان این ولسوالی با ضرب گلوله کشته است.

فرد کشته‌شده

معترضان تأکید می‌کنند که تا زمان بازداشت عامل این قتل، دست از اعتراص بر نمی‌دارند و جادۀ کابل_شمال را در بازار ولسوالی جبل‌السراج به‌روی مردم و رفت‌وآمد می‌بندند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان محلی ولسوال جبل‌السراج با تأیید این اعتراض‌ها می‌گویند که پولیس این ولسوالی از شام گذشته به این‌سو تلاش‌هایش را برای کنترل وضعیت آعاز کرده‌ است.

محمدهاشر رووفی، ولسوال جبل‌السراج به سلام‌وطندار می‌گوید که هرچند دو تن با مقداری جنگ‌افزار از سوی آقای سکندری به نیروهای امنیتی تسلیم داده شده‌ و چهار فرد مشکوک نیز از سوی پولیس بازداشت شده؛ اما خشم معترضان کاهش نیافته است.

معترضان تصویر عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی و نورمحمد سکندری را آتش زدند.

ولسوال جبل‌السراج تأکید می‌کند که مسئولان ادارۀ محلی پروان به محل بیایند و برای اقناع معترضان سخن بزنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نورمحمد سکندری، از فرماندهان جهادی محلی و مشاور شورای عالی مصالحۀ ملی

اعتراض‌کننده‌گان اما می‌گویند که عامل قتل این جوان شخص نورمحمد سکندری‌ست و تا زمانی که او بازداشت نشود، اعتراض‌های‌شان ادامه خواهد داشت.

خواستیم دیدگاه نورمحمد سکندری را نیز دربارۀ این ادعای معترضان داشته باشیم؛ اما با تلاش‌های پی‌هم موفق نشدیم.

از سویی هم، نورمحمد سکندری به رسانه‌ها گفته که فرد کشته‌شده قصد ترور او را داشت و در تیراندازی او و نگه‌بانانش کشته شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: