شماری از خبرنگاران در کابل می‌گویند که در زمینۀ دست‌رسی به اطلاعات هنوز با مشکلات بسیاری روبه‌رو اند. آنان می‌افزایند که مسئولان امارت اسلامی، اطلاعات را به موقع به دست‌رس آنان قرار نمی‌دهند.

داود مبارک‌اوغلو، یک تن از خبرنگاران در کابل، می‌گوید که از دو روز به این‌سو دربارۀ نشست بزرگی که قرار است در هشتم ماه سرطان در کابل برگزار شود، خواهان معلومات است؛ اما مسئولان حاضر به ارائۀ جزئیات در زمینه نشده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

تاج‌ولی غورزنگ، یکی دیگر از خبرنگاران در کابل، با ابراز نگرانی از وضعیت می‌گوید که رسانه‌ها به معلومات نیاز دارند و مسئولان حکومتی باید براساس حق داده‌شده به رسانه‌ها، به موقع معلومات را در اختیار آنان قرار دهند.

منصور نیازی، دیگر خبرنگار نیز تٲکید می‌کند که اگر مسئولان به رسانه‌ها و مردم معلومات ندهند، ممکن است فاصله میان مردم و حکومت بیش‌تر شود.

در همین حال، ظریف کریمی، عضو فدراسیون خبرنگاران و نهادهای رسانه‌یی افغانستان، می‌گوید که هرچند دست‌رسی به اطلاعات از حقوق قانونی خبرنگاران است؛ اما در افغانستان به آن توجه نمی‌شود.

به گفتۀ او، برخی از مقام‌های حکومتی از قانون دست‌رسی به اطلاعات سرپیچی می‌کنند و ارائۀ معلومات دقیق را به تأخیر می‌اندازند یا به آن هیچ اعتنایی نمی‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان امارت اسلامی به‌ویژه سخنگویان حکومت، هم‌واره به ارائۀ اطلاعات تعهد می‌کنند، اما در زمینۀ همین گزارش نیز با تماس‌های پی‌هم، حاضر به گفت‌وگو نشدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: