جاپان برای رسیدگی و مبارزه با بیماری‌های واگیردار، نزدیک به هفت میلیون دالر به افغانستان کمک کرده است.

تفاهم‌نامه‌ی این کمک، امروز (یک‌شنبه، ۲۶ قوس) میان سفیر جاپان در کابل و نماینده‌ی سازمان جهانی بهداشت در افغانستان، در کابل امضا شده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

مسئولان سفارت جاپان در کابل، می‌گویند که با این کمک، سازمان جهانی بهداشت و شریکان آن می‌توانند خدمات تشخیصی و کلینیکی را بیش‌تر کنند.

به گفته‌ی آنان، هدف از این کمک، کاهش میزان مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های واگیردار مانند کووید ۱۹، سرخکان، بیماری‌های تنفسی، کانگو و دیگر بیماری‌ها در افغانستان است.

تاکایوشی کرومیا، سفیر جاپان در کابل، می‌گوید: «جاپان با این کمک هفت میلیون‌دالری دو شفاخانه‌ی دولتی، انتانی و افغان_جاپان را برای یک سال پشتیبانی می‌کند و نیز هدف از این کمک‌ها کاهش مرگ‌ومیر بیماران ساری در افغانستان است و این کمک‌ها ادامه خواهد یافت.»

در همین حال، مسئولان سازمان جهانی بهداشت در افغانستان، می‌گویند که آنان با این کمک می‌توانند زمینه‌ی درمان ۷۶ هزار بیمار را در افغانستان فراهم کنند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

لو دوپینگ، رییس دفتر سازمان جهانی بهداشت در افغانستان، می‌گوید: «ما تشکر می‌کنیم که این کمک‌ها به سازمان جهانی بهداشت صورت گرفته و این کمک‌های شان متداوم است و ما از طریق این کمک‌ها به ۷۶ هزار تن زمینه‌ی درمان بیماران ساری را فراهم خواهیم کرد.»

گفتنی است که سفارت جاپان در کابل، از ماه آگست ۲۰۲۱ تا کنون، ۴۴۷ میلیون دالر به افغانستان کمک کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: