سفارت جاپان در کابل، امروز (دوشنبه، ۱۳ قوس) در حساب کاربری «ایکس» خود، اعلام کرده است که دولت این کشور ۵۸.۴ میلیون دالر به افغانستان کمک می‌کند. سفارت جاپان در کابل، گفته که امیدوار است این کمک به حفظ و بهبود زندگی باعزت و اتکا به خود مردم افغانستان کمک کند.

این سفارت‌خانه، نوشته است: «با خرسندی اعلام می‌کنیم که دولت جاپان تصمیم گرفته است که ۵۸.۴ میلیون دلار/دالر کمک اضافی برای افغانستان به منظور اطمینان از ارائه‌ی کمک‌های بشردوستانه و نیازهای اساسی داشته باشد. ما امیدواریم که این کمک به حفظ و بهبود زندگی با عزت و اتکا به خود مردم افغانستان کمک کند.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

سفارت جاپان در کابل، افزوده است که این کمک‌ها را از طریق شریکانی مانند اداره‌های سازمان ملل متحد، سازمان‌های بین‌المللی و مؤسسه‌های غیردولتی جاپان، ارائه خواهد کرد.

این سفارت‌خانه، تصریح کرده است: «با ۵۸.۴ میلیون دلار آتی، مجموع کمک‌های جاپان به افغانستان، از ماه آگست ۲۰۲۱ تا حال به ۴۴۷ میلیون دلار خواهد رسید.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که سفارت آلمان در کابل هم چند روز پیش اعلام کرد که این کشور ۶۰ میلیون یورو بودجه‌ در اختیار برنامه‌ی جهانی غذای سازمان ملل متحد برای کمک‌رسانی در افغانستان و کشورهای همسایه‌ی افغانستان، قرار می‌دهد.

این سفارت‌خانه، پنج‌شنبه‌شب، ۹ قوس، در حساب کاربری «ایکس» خود نوشت که این مقدار بودجه، واکنش‌های انسان‌دوستانه و کمک به قربانیان زمین‌لرزه در هرات و بازگشت‌کنندگان در مرز پاکستان را تقویت می‌کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: