گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) با پخش خبرنامه‌یی مسئولیت کشتن رحیم‌الله حقانی، عالم دین، عضو ارشد امارت اسلامی و مسئول مدرسۀ دینی رحیم‌الله حقانی را برعهده گرفته است.

خبرگزاری وابسته به گروه داعش (اعماق) در این خبرنامه گفته که مهاجم انتحاری این گروه با دورزدن تمام استحکامات امنیتی، خودش را به مدرسۀ رحیم‌الله حقانی رسانده و «واسکت انتحاری‌اش» را منفجر کرده است.

گروه داعش در این خبرنامه که ناوقت روز پنج‌شنبه، بیستم اسد پخش شده، مدعی شده است که به‌شمول این عضو ارشد امارت اسلامی، چندین تن دیگر نیز در این حمله کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

رسانه‌های خارجی نیز گزارش داده که چندین عضو امارت اسلامی به‌شمول رحیم‌الله حقانی در نتیجۀ یک حملۀ انتحاری در ساحۀ «شش‌دَرَک» شهر کابل کشته شده‌اند.

بلال کریمی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، در توییترش نوشته که رحیم‌الله حقانی در «حملۀ وحشیانۀ دشمن بی‌رحم» کشته شده است.

خالد زدران، سخنگوی فرماندهی امنیۀ کابل، نیز گفته است که در اثر یک انفجار در مدرسۀ متعلق به رحیم‌الله حقانی، خود او و برادرش کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او افزوده است که در این انفجار سه طلبه نیز زخمی شده‌اند. آقای زدران این انفجار را اقدام «وحشیانه» خوانده و گفته است که حکومت سرپرست امارت اسلامی این حمله را بی‌پاسخ نخواهند گذاشت.

براساس گزارش رسانه‌های خارجی، این انفجار توسط فردی صورت گرفته است که پیش از این یک پایش را از دست داده و مواد منفجره را در پای مصنوعی خود جابه‌جا کرده بود. این انفجار پس از چاشت روز پنج‌شنبه در مدرسۀ رحیم‌الله حقانی در ساحۀ «شش‌دَرَک» شهر کابل رخ داد.

رحیم‌الله حقانی تا پیش از روی‌کارآمدن حکومت سرپرست امارت اسلامی یک مدرسۀ دینی را در شهر پیشاور پاکستان اداره می‌کرد. او پس از فروپاشی نظام جمهوری، مدرسه‌اش (مدرسۀ رحیم‌الله حقانی) را به کابل منتقل کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: