بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل گفته که مشکلات اقتصادی افغانستان فاجعه برای مردم، عامل گسترش مهاجرت و سربازگیری جریان‌های تروریستی، از جمله داعش و دشمن مشترک افغانستان و ایران است.

سفارت ایران در کابل در توییترش نوشته که آقای امینیان این اظهارات را در دیدار با امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجۀ امارت اسلامی مطرح کرده است. این دیدار روز گذشته در کابل انجام شده است.

سفیر ایران در کابل نیز گفته است که همه باید با این موضوع مسئولانه برخورد کنند. به ‌گفتۀ او، پی‌گیری بحث‌های توسعه‌یی، اقتصادی و کمک بشردوستانه به افغانستان باید درنظر گرفته شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که پس از تسلط امارت اسلامی بر افغانستان، فقر و بی‌کاری بی‌پیشینه افزایش یافته است. نگرانی‌ها از این‌که گروه‌های تروریستی از جمله داعش از فقر مردم استفاده کرده و به سربازگیری اقدام کنند، وجود دارد.

از سویی هم، به تازه‌گی روز گذشته ۵۰ جنگ‌جوی داعش در ننگرهار به امارت اسلامی تسلیم شده‌اند. مسئولان ریاست امنیت ملی ننگرهار می‌گویند، این ۵۰ تن که باشنده‌گان ولسوالی‌های «هسکه مینه» و «کوزکُنر» این ولایت‌اند، در بخش‌های گونه‌گون ننگرهار در خطوط داعش فعالیت می‌کردند که هم‌اکنون با پادرمیانی بزرگان قوم به امارت اسلامی تسلیم شده‌اند.

مسئولان ریاست امنیت ملی ننگرهار می‌افزایند، این شمار جنگ‌جویان تسلیم‌شدۀ داعش تعهد کرده‌‌اند که در آینده هیچ‌گونه فعالیت نظامی علیه حکومت در این ولایت انجام نمی‌دهند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

دکتر بشر، رئیس امنیت ملی ننگرهار به سلا‌م‌وطندار گفته است که این افراد به شرط‌هایی بخشیده شده‌اند از جمله باید به‌خاطر کارهای گذشتۀ‌شان معذرت بخواهند، هیچ‌گونه وسایل و وسائط نظامی را استفاده نکنند و از وسایل ارتباطی هم کار نگیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: