نخستین محموله از ۵۰ هزار تُن گندم کمکی هند که هفتۀ گذشته از طریق گذرگاه عطاری_واگه به افغانستان ارسال شد، امروز (شنبه، هفتم حوت/اسفند) به شهرک تورخم، ولایت ننگرهار رسیده است.

شرف‌الدین، معاون وزارت مبارزه با حوادث طبیعی، می‌گوید این محمولۀ  که شامل ۲۵۰۰ تُن گندم می‌شود، در ۴۲ لاری به شهرک تورخم رسیده است. به گفتۀ او، محموله‌های باقی‌مانده نیز به‌زودی از راه تورخم به افغانستان انتقال می‌شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، مولوی احمد، نمایندۀ وزارت خارجۀ امارت اسلامی، در مراسم تسلیمی این کمک‌ها در شهرک تورخم، از دولت هند سپاس‌گذاری کرده و خواهان افزایش کمک‌های بشردوستانۀ این کشور به افغانستان شده است.

نخستین محمولۀ‌ گندم کمکی هند، سه شنبۀ هفتۀ گذشته از طریق مرز عطاری_واگه به افغانستان ارسال شد. رسانه‌‎های هندی به نقل از مقام‌های این کشور گزارش دادند که حدود ۱۰ هزار تُن گندم در نخستین محموله، با حضور مقام‌های هند و پاکستان و نیز نماینده‌های برنامۀ جهانی غذا، به افغانستان فرستاده شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

این محموله در حالی به افغانستان فرستاده شده است که هند و پاکستان پس از ماه‌ها گفت‌وگو، بر ارسال کمک‌ها از طریق مرز پاکستان به توافق رسیدند. هند در ماه اکتوبر سال گذشتۀ میلادی اعلام کرد که به‌دلیل بدترشدن وضعیت بشری در افغانستان و بحران خشک‌سالی و گرسنه‌گی در این کشور، ۵۰ هزار تُن گندم و تجهیزات طبی به این کشور کمک می‌کند که قرار بود از راه پاکستان به افغانستان انتقال شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: