مسئولان ریاست عمومی رسیدگی به حوادث و اطفائیه‌ی وزارت امور داخله، امروز (یک‌شنبه،۶ قوس) در محفل گشایش مرکز بالون‌های ضدحریق در کابل، از ادامه‌ی تلاش‌ها برای مهار آتش‌سوزی‌ها در کشور خبر می‌دهند و می‌گویند که در بیش‌تر از یک سال گذشته، بسیاری از رویدادهای آتش‌سوزی‌ را مهار کرده اند.

نورالله انصار، رییس عمومی رسیدگی به حوادث و اطفائیه‌ی وزارت داخله، به سلام‌وطندار می‌گوید که در بیش‌تر از یک سال گذشته، بیش‌ از ۱۸۰۰ رویداد آتش‌سوزی در سراسر کشور رخ داده است. به گفته‌ی او، از این میان بیش‌تر از ۹۰۰ رویداد آن در کابل و باقی آن، در ولایت‌های کشور رخ داده که بیش‌تر آن مهار شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

آقای انصار، می‌افزاید: «از آغاز حکومت امارت اسلامی تا کنون، در سطح کشور و کابل، بیش‌تر از ۱۸۰۰ واقعه‌ی حریق داشته‌ایم که الحمدلله بیش‌تر آن را مهار کرده‌ایم. به ‌تمام هم‌وطنان خود اطمینان می‌دهیم که برای مهار به موقع آتش‌سوزی‌ها تلاش‌ها جریان دارد و از تمام شهروندان خود می‌خواهیم که با حکومت هم‌کار باشند.»

انکشاف غیرپلانی شهرها، درنظرنگرفتن دستورهای ایمنی در ساختمان‌های خرد و بزرگ شهری، نبود قوانین ویژه‌ی ایمنی و ضعف در تطبیق مقرره‌های مرتبط به شهرسازی، از مهم‌ترین عامل‌های آتش‌سوزی در کشور اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سمیع دره‌ای، مدیر حقوق ریاست عمومی رسیدگی به حوادث و اطفائیه‌ی وزارت داخله، می‌گوید: «حریق‌های احتمالی و حریق‌هایی که در آشپزخانه باشد و چند نوع حریق داریم. حریق‌های ارگانیک داریم و حریق‌های فلزات داریم و حریق‌هایی داریم که مواد نفتی است و گاز مایع. هر کدام از این‌ها آلات ضدحریق دارد و حریق‌های ارگانیک، با پودرهای ABC و حریق‌های روغنیات را با فوم مهار و کنترل می‌کنیم.»

این در حالی است که شهروندان با نگرانی از افزایش آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها و مرکزهای شهرها، از حکومت می‌خواهند که با اجرایی‌کردن سازوکار پیش‌گیرانه، مانع آن شود و در صورت وقوع آتش‌سوزی، نیز به موقع آن را مهار کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: