مسئولان ریاست صحت عامه‌ی‌ بلخ، می‌گویند که در یک سال گذشته، حدود ۴۰ مرکز صحی در روستاهای دوردست این ولایت ساخته شده است.

آن‌ها، این اطلاعات را روز گذشته (شنبه، ۸ میزان) در یک نشست خبری که به منظور ارائه‌ی گزارش کارکردهای یک‌ساله‌ی ریاست صحت عامه‌ی بلخ برگزار شده بود، بیان کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نجیب‌الله توانا، رییس صحت عامه‌‌ی بلخ، می‌گوید که حدود ۴۰ مرکز صحی به هزینه‌ی سه میلیون دالر امریکایی در این ولایت ساخته شده است. به گفته‌ی او، هزینه‌ی ساخت این مرکزهای صحی از سوی نهادهای هم‌کار در زمینه‌ی خدمات درمانی، تأمین شده است.

رییس صحت عامه‌‌ی بلخ، می‌گوید: «برای عرضه‌ی خدمات اولیه‌ی صحی به باشندگان بلخ، ما ۴۰ مرکز صحی را در دورترین روستاهای این ولایت با کمک مالی نهادهای مختلف ایجاد کردیم.»

مسئولان صحی در بلخ، می‌گویند که با آغاز فعالیت این مرکزها، دست‌کم ۳۸۰ هزار تن به خدمات صحی دست‌رسی می‌یابند.

رییس صحت عامه‌ی بلخ، می‌افزاید که در جریان یک سال گذشته، در زمینه‌های بلندبردن ظرفیت کارمندان صحی، ایجاد صنف‌های آنلاین برای بلندبردن دانش پزشکان و ارتقای شفاخانه‌ی حوزه‌ای ابو علی سینای بلخی در این ولایت از ۴۰۰ بستر به ۸۵۰ بستر، نیز کار کرده اند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

شماری از بیمارداران و مراجعه‌کنندگان به برخی ار مرکزهای صحی، اما می‌گویند که هنوز هم به خدمات درمانی کافی دست‌رسی ندارند.

احمد‌الله، بیمار‌دار در شفاخانه‌ی حوزه‌ای ابو علی ‌سینای بلخی، به سلام‌وطندار می‌گوید: خدمات خوب است، اما معاینات را ما در بیرون می‌کنیم.»

پس از بازگشت امارت اسلامی، وزارت صحت عامه، در بخش‌های دوردست ولایت‌های مختلف مرکزهای صحی ساخته است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: