مسئولان ریاست معارف هرات از آغاز درس‌های حضوری مکتب‌ها و تهدیدهای امنیتی در این ولایت ابراز نگرانی می‌کنند.

زکریا رحیمی، رئیس معارف هرات امروز در یک نشست خبری در این ولایت از آغاز آزمون‌های دانش‌آموزان مکتب‌ها در تاریخ ششم اسد/مرداد خبر می‌دهد، اما می‌گوید که وضعیت جنگی می‌تواند بر معارف تأثیر بد بگذارد.

رئیس معارف هرات می‌افزاید: «در شرایط جنگی هیچ پدری اجازۀ رفتن فرزند خود به مکتب را نمی‌دهد و ما فعلاً در دو منطقۀ هرات وضعیت جنگی داریم و متباقی ساحات فعلاً آرام است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او نیز می‌گوید که هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد مکتب‌های هرات زیر ادارۀ طالبان است و تاکنون طالبان محدودیتی در مکتب‌های زیر حاکمیت‌شان وضع نکرده‌اند. رئیس معارف هرات می‌افزاید که در بیش‌تر ولسوالی‌های این ولایت مکتب‌ها میان درگیری‌های دو طرف قرار گرفته و قسمی تخریب شده‌اند.این در حالی‌ست که بر بنیاد فیصلۀ شورای نظامی هرات، از روز گذشته به این‌سو عملیات‌ها برای پس‌گیری ولسوالی‌های ازدست‌دفتۀ این ولایت آغاز شده است و بامداد روز گذشته ولسوالی کرخ پس از ۱۵ روز، از طالبان پس گرفته شد.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات از ادامۀ پس‌گیری ولسوالی‌های این ولایت خبر می‌دهد و می‌گوید که امیدوار است روند پس‌گیری ولسوالی‌ها، خللی به روند بازگشایی مکتب‌ها نداشته باشد.

براساس گفته‌های مسئولان ریاست معارف هرات، قرار است از روز چهارشنبۀ همین هفته، ششم اسد/مرداد اخذ آزمون از دانش‌آموزان در تمام مکتب‌های این ولایت آغاز شود و دانش‌آموزان مکلف‌اند با رعایت توصیه‌های صحی به مکتب‌های‌شان حاضر شوند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: