عبدالصبور قانع، والی هرات امروز در یک نشست خبری در این ولایت می‌گوید که تمامی خلاهای احتمالی نفوذ طالبان به شهر هرات از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی در هماهنگی با نیروهای مردمی گرفته شده است.

والی هرات تأکید می‌کند که همین‌اکنون نیروهای امنیتی و دفاعی با نیروهای مردمی در حال طرح‌ریزی چه‌گونه‌گی آغاز حمله‌های تهاجمی بر طالبان در ولسوالی‌ها اند. او به باشنده‌گان هرات اطمینان می‌دهد که هم‌اکنون امنیت شهر هرات تأمین است و مردم بدون هراس به کاروبارشان ادامه دهند و به‌زودی ولسوالی‌های این ولایت نیز از کنترل جنگ‌جویان طالبان بیرون خواهد شد.

عبدالصبور قانع هم‌چنان می‌پذیرد که نیروهای امنیتی از ۱۷ ولسوالی به‌شمول بندرهای اسلام‌قلعه و تورغندی این ولایت، عقب‌نشینی کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، جمال عبدالناصر حبیبی، عضو شورای حرکت مقاومت مردمی حوزۀ جنوب‌غرب می‌گوید که در دو روز گذشته نیروهای حرکت مقاومت مردمی سه بار با قطعۀ سرخ طالبان در روستاهای «سیاوشان و تریاک» ولسوالی گذره و «امام شش‌نور» ولسوالی انجیل درگیر و هر سه بار طالبان با مقاومت این نیروها روبه‌رو شده‌اند.

جمال عبدالناصر حبیبی می‌افزاید که اکنون نیروهای حرکت مقاومت مردمی در هماهنگی با ادارۀ محلی هرات در حال طرح‌ریزی برای چه‌گونه‌گی پس‌گیری ولسوالی‌ها از چنگ طالبان‌اند. به گفتۀ او، ممکن است این طرح‌ها و حمله‌ها بر طالبان، چند روز را در بر گیرد.

با این حال، طالبان هم می‌گویند که هم‌اکنون ۱۷ ولسوالی هرات به‌شمول بندرهای اسلام‌قلعه و تورغندی این ولایت را در اختیار دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: