Asset 1SWN

آنتونی بلینکن در گفت‌وگو با عبدالله عبدالله خواهان تسریع روند صلح شد

abdullah-2

آنتونی بلینکن، وزیر خارجۀ آمریکا در یک تماس تلفنی با عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی خواهان تسریع روند صلح، دست‌یابی به یک توافق جامع و صلح پایدار در افغانستان شده است.

شورای عالی مصالحۀ ملی با نشر خبرنامه‌یی در فیس‌بوکش گفته که این تماس تلفنی شام امروز (شنبه، دوم حوت/اسفند) انجام شده است.

بر بنیاد خبرنامۀ شورای عالی مصالحۀ ملی، آنتونی بلینکن گفته است، در حالی ‌که ارزیابی و بازنگری وضعیت در افغانستان از سوی حکومت ایالات متحدۀ آمریکا ادامه دارد، این کشور خواهان تسریع روند صلح و دست‌یافتن به یک توافق جامع و صلح پایدار در افغانستان است.

شورای عالی مصالحۀ ملی گفته که وزیر خارجۀ آمریکا با تأکید بر یافتن راه حل سیاسی برای مشکل افغانستان از افزایش خشونت‌ها در کشور ابراز نگرانی کرده و خواهان پایان یافتن خشونت‌ها شده است.

از سوی دیگر، آقای عبدالله گفته که پشتی‌بانی‌ آمریکا برای افغانستان‌ و تلاش‌های صلح مهم است. او هم‌چنان دربارۀ روند صلح، گفت‌وگوهای صلح بین‌الافغانی در دوحه و اوضاع داخلی و منطقه‌یی صحبت کرده است.

آقای عبدالله نیز خواهان حل مشکل افغانستان از طریق گفت‌وگو و دست‌یابی به راه حل جامع و قابل پذیرش برای همه شده است. رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی دست‌یابی به صلح پایدار و دایمی را خواست مردم افغانستان خوانده است.

عبدالله عبدالله هم‌چنان پشتی‌بانی بین‌المللی و منطقه‌یی را برای دست‌یافتن به صلح دایمی در افغانستان مهم خوانده و خواهان ادامۀ هم‌کاری‌های بین‌المللی برای تسریع گفت‌وگوهای صلح و تأمین صلح دایمی شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام