مسئولان محلی بامیان، می‌گویند که رقابت‌های اسب‌سواری، موترسایکل‌سواری و نیزه‌زنی با اشتراک سوارکاران و نیزه‌زن‌های ۱۲ ولایت از سوی فدراسیون ملی المپیک کشور در ساحه‌ی «شهیدان»، از مربوطات مرکز این ولایت برگزار شد.

عبدالصبور فرزان سیغانی، سخن‌گوی والی بامیان، به سلام‌وطندار می‌گوید که این رقابت‌ها زیر نام «پنجمین دور مسابقات انتخابی تیم ملی» به منظور ایجاد همبستگی میان شهروندان کشور در این ولایت برگزار شد که نزدیک به ۳۰ سوارکار از ولایت‌های هرات، غزنی، کابل، نورستان، میدان‌وردک، خوست، بغلان، کندز، کنر، لوگر، پکتیا و ننگرهار، اشتراک کردند.

به گفته‌ی او، در بخش موترسایکل‌سواری این رقابت‌ها که میان ولایت‌های کابل و هرات برگزار شده بود، تیم موترسایکل‌سواری هرات مقام نخست را کسب کرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سخن‌گوی والی بامیان می‌افزاید: «در بخش اسب‌سواری پنجمین دور مسابقات انتخابی تیم ملی، سوارکاران ولایت‌های غزنی، هرات و نورستان به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این رقابت‌ها را کسب کردند.»

در همین حال، نظرمحمد مطمئن، مسئول فدراسیون ملی المپیک کشور، نیز می‌گوید که در بخش اسب‌سواری این رقابت‌ها ۲۶ رأس اسب و ۲۶ سوارکار به مصاف هم رفتند که از این میان، ۱۲ سوارکار با اسب‌های شان به تیم ملی اسب‌سواری کشور راه یافتند.

آقای مطمئن با تأیید مشکلات در بخش ورزش کشور، می‌افزاید که فدراسیون ملی المپیک افغانستان در تلاش است تا این مشکلات را به گونه‌ی اساسی حل کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

لازم به یادآوری است که بامیان در مرکز کشور با داشتن آب‌وهوای مناسب و جاذبه‌های بی‌نظیر فرهنگی و طبیعی، از ولایت‌های پیشتاز در بخش ورزش است.

پیش از روی‌کارآمدن امارت اسلامی، در این فصل سال در بامیان رقابت‌های ملی و بین‌المللی دوش (ماراتون) و دوچرخه‌سواری، با اشتراک صدها ورزش‌کار و دوچرخه‌سوار دختر و پسر از کشورها و ولایت‌های مختلف در این ولایت برگزار می‌شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: