عبیدالرحمان نظامانی، سفیر پاکستان در کابل که پس از حمله بر سفارت این کشور در کابل به اسلام‌‌آباد رفته، با حنا ربانی کهر، وزیر دولت در امور خارجه‌ی پاکستان، دیدار کرده است.

حنا ربانی کهر، پنج‌شنبه‌شب، ۱۷ قوس، در تویترش نوشته است «پاکستان افتخار می‌کند که چنین دیپلمات‌هایی دارد که شجاعانه و با پشت‌کار به کشور شان خدمت می‌کنند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

وزیر دولت در امور خارجه‌ی پاکستان، تأکید کرده که اولویت این کشور امنیت دیپلمات‌هایش است.

سفیر پاکستان در کابل، پس از چاشت روز جمعه، ۱۱ قوس، از ساختمانی در نزدیکی این سفارت مورد تیراندازی قرار گرفت. در این حمله به او هیچ آسیبی نرسیده؛ اما نگه‌بانش به شدت زخمی شده است.

پاکستان این نگه‌بان را برای درمان با هواپیما از کابل به آسلام‌آباد منتقل کرده است. حنا ربانی کهر نام این نگه‌بان را «اسرارمحمد» اعلام کرده و گفته که وضعیتش رو به بهبودی است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

مسئولیت حمله بر سفارت پاکستان در کابل را گروه داعش بر عهده گرفته است. این گروه با پخش بیانیه‌ای گفته که حمله بر سفارت پاکستان در کابل، کار آنان بوده و افزوده که به سفیر و نگه‌بانانش حمله کرده است.

امارت اسلامی اعلام کرده است فردی که بر سفارت پاکستان در کابل تیراندازی کرده بود را، بازداشت کرده است. به گفته‌ی حکومت، فرد بازداشت‌شده شهروند خارجی و عضو گروه داعش است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: