مسئولان صحی در هرات، می‌گویند که بخش «فیزیوتراپی» شفاخانه‌ی حوزه‌ای این ولایت، با کم‌بود کارمندان به ویژه فیزیوتراپیست‌های زن، روبه‌رو است. آن‌ها، می‌افزایند که به دلیل کم‌بود کارمند در این بخش، روند درمان بیماران کند است.

سیدرسول حسینی، مسئول بخش فیزیوتراپی شفاخانه‌ی حوزه‌ای هرات، می‌گوید که همه‌روزه، ۱۵۰ تا ۲۰۰ بیمار برای انجام فیزیوتراپی به این مرکز مراجعه می‌کنند که بیش‌تر شان زنان اند.

حسینی، می‌گوید: «پنج تن در بخش فیزیوتراپی در شفاخانه فعالیت می‌کنیم که دو تن را مانند گذشته خانم‌ها تشکیل می‌دهد. ما در این بخش بیماران را به سه قسم تداوی می‌کنیم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان شفاخانه‌ی حوزه‌ای هرات، امیدوار اند که در سال پیش رو، به شمار کارمندان در این بخش افزوده شود.

محمدعارف جلالی، سرطبیب شفاخانه‌ی حوزه‌ای هرات، می‌گوید: «پرسنل بخش فیزیوتراپی نظر به تعداد مریضان کافی نیست خصوصاً در قسمت خانم‌ها؛ ولی تشکیل شفاخانه تغییر داده نمی‌شود و اگر در قسمت تشکیلات افزودی بیاید، ما می‌توانیم فیزیوتراپیست‌هایی را استخدام کنیم.»

از سویی هم، مسئولان انجمن فیزیوتراپیست‌های حوزه‌ی غرب کشور، می‌گویند که اکنون حدود ۱۰۰ فیزیوتراپیست در هرات فعالیت دارند که ۲۵ درصد شان زنان اند. آن‌ها، می‌افزایند که تلاش دارند به فیزیوتراپیست‌ها در هرات، به لحاظ علمی و عملی آموزش داده شود.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

محمدبلال احمدی، مسئول انجمن فیزیوتراپست‌های حوزه‌ی غرب کشور، می‌گوید: «سابق به حد کافی فیزیوتراپیست نداشتیم خصوصاً کلینیک‌های فیزیوتراپی؛ ولی اکنون، خدمات فیزیوتراپی در شفاخانه‌های دولتی و خصوصی به حد کافی و با ستندرد وجود دارند.»

بر اساس اطلاعات مسئولان صحی در هرات، در جریان پنج ماه نخست سال روان، دو هزار و ۷۸۰ بیمار در بخش فیزیوتراپی شفاخانه‌ی حوزه‌ای این ولایت، زیر درمان قرار گرفته اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: