در  نتیجه‌ی بارش برف و توفان، راه‌های مواصلاتی بامیان و دایکندی بسته شده اند. هم‌اکنون کوتل‌ «حاجی‌گک» در بامیان که این ولایت و ولایت‌های دایکندی و غور را به کابل وصل می‌کند، کوتل «قوناق» میان ولسوالی میرامور دایکندی و ولسوالی ورس بامیان و کوتل «بکک» میان ولسوالی یکاولنگ بامیان و لعل‌وسرجنگل ولایت غور به روی ترافیک بسته اند.

عبدالصبور فرزان سیغانی، سخن‌گوی والی بامیان، به سلام‌وطندار می‌گوید: «امروز متأسفانه تمام مسیرهای منتهی به مرکز بامیان از جمله شاه‌راه عمومی حاجی‌گک به دلیل توفانی‌بودن مسدود است.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

به گفته‌ی سخن‌گوی والی بامیان، کار تیم برف‌روبی ریاست فواید عامه‌ی این ولایت در حاجی‌گک، کوتل شاتو، کرمان پنجاب، آقرباط سیغان و تمامی ولسوالی‌هایی که مسیرهای آن بسته است، جریان دارد.

عبدالصبور فرزان سیغانی، می‌افزاید که برف‌باری و توفان در بامیان جریان دارد و در نقاط مختلف میان ۳۵ تا ۴۵ سانتی‌متر برف باریده است. او می‌گوید که کوتل «بکک» میان بامیان و غور نیز به روی ترافیک بسته است.

از سویی هم، احمدشاه احسانی، معاون ریاست فواید عامه‌ی دایکندی، به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که تمامی راه‌های مواصلاتی دایکندی از جمله مسیرهای منتهی به ولسوالی‌ها و ولایت‌های دیگر، از شب گذشته به این سو به روی رفت‌وآمد بسته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

غلام‌علی جاوید، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌ی دایکندی، به سلام‌وطندار می‌گوید که هفت موتر نوع «فلانکوچ» با ده‌ها مسافر که از کابل به سمت دایکندی در حرکت بودند، در کوتل «قوناق» ولسوالی میرامور گیر مانده اند. به گفته‌ی او، تیم برف‌روبی ریاست فواید عامه‌ی این ولایت در تلاش بازگشایی راه به روی مسافران است.

بامیان، دایکندی و غور، از ولایت‌های سردسیر و کوهستانی در مرکز کشور اند که با اندک‌ترین بارند‌گی، رفت‌وآمد در مسیرهای مواصلاتی آنان دشوار و در مواردی ناممکن می‌شود. بیش‌تر این مسیرها به شمول شاه‌راه‌هایی که ولایت‌های دایکندی، غور و بامیان را به کابل وصل می‌کند، در کوتل‌های «قوناق»، «بکک»، «شاتو»، «کرمان» «شیبر» و «حاجی‌گک» در پی بارش برف، برف‌کوچ، توفان و سردی هوا، به روی ترافیک بسته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: