برف‌باری و توفان‌های شدید از شب گذشته به این‌سو به‌شمول سالنگ‌ها، شاهراه بادغیس_هرات و راه‌های مواصلاتی ولایت‌های غور، بامیان و دایکندی را به‌روی رفت‌وآمد مسافران بسته کرده است.

مسئولان محلی بادغیس و شماری از راننده‌گان شاهراه قلعۀ‌نو_هرات می‌گویند که بیش از ۱۵ موتر مسافربری در بند سبزک بادغیس در برف گیرمانده‌اند که نیاز فوری به کمک و بازگشایی این مسیر دارند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی ولایت‌های غور، بامیان و دایکندی نیز تأکید می‌کنند که راه‌های مواصلاتی بیش‌تر ولسوالی‌ها با مراکز این ولایت‌ها به‌روی رفت‌وآمد مسافران بسته شده است.

مسئولان تصریح می‌کنند که تاکنون این راه‌ها باز نشده است و تلاش‌ها برای پاک‌سازی و بازشدن دوبارۀ مسیرها جریان دارد.

عبدالخالق حقمل، مسئول ریاست فواید عامۀ دایکندی می‌گوید: « مسیر غول و کرمان است که پاک‌کاری جریان دارد و تاهنوز باز نشده است و انشاالله به‌زودی باز می‌شود، دیگر مسیر حاجی‌گک تقریباً نیم ساعت می‌شود که از طرف بامیان بازشده و از طرف بهسود تاهنوز بند است.»

محمدحماس، آمر اطلاعات ریاست اطلاعات و فرهنگ غور نیز می‌گوید: «فعلاً کار در مسیر غور جریان دارد که دوباره راه‌ها باز شود، از طرف ریاست فواید عامه هم تأکید می‌شود و ما هم تأکید می‌کنیم که به‌زودترین فرصت راه باز شود.»

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

هم‌زمان با بسته‌شدن مسیرهای تردد ولایت‌های یادشده، شاهراه سالنگ نیز از شب گذشته تاکنون به‌دلیل برف‌باری و توفان‌های شدید به‌روی ترافیک مسدود است.

مسئولان محلی ولایت‌هایی که راه‌های آن به‌روی ترافیک و عبورومرور مردم بسته است، از مسافران می‌خواهند که تا بهترشدن وضعیت و پاک‌کاری این مسیرها، سفر نکنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: