معزالدین احمدی، رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، می‌گوید که در نتیجه‌ی حمله‌ی انتحاری امروز (پنج‌شنبه، ۱۸ جوزا) در مسجد نبوی، از مربوطات حصه‌‌ی اول شهر جدید فیض‌آباد، مرکز این ولایت، ۱۳ تن به شمول صفی‌الله صمیم، فرمانده پیشین امنیه‌ی بغلان کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر زخمی شده اند. او، نوعیت رویداد را انتحاری عنوان کرده است.

معزالدین احمدی، می‌‌افزاید: «قبل از ظهر امروز مردم بدخشان در مراسمی جهت اتحاف دعا به روح معاون و سرپرست قبلی مقام ولایت بدخشان گرد هم آمده بودند که ناگهان در ختم برنامه انفجار صورت می‌گیرد که منجر به شهادت ۱۳ تن از متنفذین، عالمان دین و مردم شریف بدخشان می‌شود.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

رییس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، نیز می‌گوید که زخمیان رویداد به شفاخانه‌ی دولتی بدخشان، شفاخانه‌های خصوصی فیض‌آباد و برخی دیگر از زخمیان نیز توسط چرخ‌بال‌های ارتش امارت اسلامی به شفاخانه‌ی ۴۰۰ بستر در کابل منتقل شده اند و وضعیت شان خوب گزارش شده است.

وزارت امور داخله، تلفات این حمله را ۱۱ کشته و ۳۰ زخمی اعلام کرده است. هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که نثاراحمد احمدی، معاون و سرپرست مقام ولایت بدخشان، سه‌شنبه، ۱۶ جوزا، در حمله‌ی انتحاری که مسئولیت آن را گروه داعش بر عهده گرفت، کشته شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: