شماری از طلافروشان در شهر کابل، با خرسندی از رونق کاروبار شان، می‌گویند که میزان فروش طلا نسبت به یک ماه گذشته، بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته است.

عبدالفتاح، یکی از طلافروشان در ده‌افغانان شهر کابل، می‌گوید که این روزها میزان مشتری‌هایش افزایش یافته و روزانه نزدیک به ۸۰۰ گرام طلا می‌فروشد. او، می‌افزاید: «کاروبار طلا‌فروشی ما نظر به ماه‌های گذشته، خیلی خوب شده؛ چون عروسی‌ها و شیرینی‌خوری‌ها شروع شده.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

ویس‌احمد، طلافروش دیگری در کابل، می‌گوید که به علت افزایش شمار مشتری‌هایش طلای بیش‌تری وارد کرده است. «حالی فروشات کمی زیاد است. هر کس به اندازه‌ی توان خود خرید می‌کند. ما مشتری‌هایی هم داریم که طلای شان را می‌فروشند؛ ولی افرادی که به خرید می‌آیند، نسبت به ماه رمضان بیش‌تر شده.»

همین گونه محمد اقبال، طلافروشی در چهارراه ملک اضعر شهر کابل، برگزاری محفل‌های عروسی و متفاوت‌بودن دیزاین پوشش‌های طلا در دکانش را از علت‌های افزایش مشتری‌هایش عنوان می‌کند. او، می‌افزاید: «در قیمت‌ طلاها هم در یک ماه گذشته کمی تغییرات آمده؛ ولی مردم بنا بر ضرورت خود می‌خرند. آن‌ها طلاهای متفاوت را خوش می‌کنند. ما روی دیزاین کار می‌کنیم تا مشتری‌های ما بیش‌تر شود.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشندگان پایتخت که برای خرید طلا به طلافروشی‌ها آمده اند، می‌گویند که نرخ طلا در گوشه‌های متفاوت شهر از هم فرق می‌کند. فرحت، باشنده‌ی شهرنو کابل، که هم‌راه خانواده‌اش به خرید طلا آمده، می‌گوید: «عروسی یکی از دوستان ما است. ما به خرید طلا آمدیم. امروز قیمت‌ طلا در این مارکت نسبت به جاهای دیگر گران است؛ اما باز طلاهای خوب است؛ دیزان‌های بسیار خوب دارد. من طلای عیار ۲۱ را گرام شش هزار خریدم.»

در حال حاضر، یک گرام طلای عیار ۱۸ کویتی در بازارهای شهر کابل به چهار هزار و ۷۵۰ افغانی و یک گرام طلای عیار ۲۱ مصری، به پنج هزار و ۷۰۰ افغانی به فروش می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: