مسئولان شفاخانۀ ۲۰  بستر درمان معتادان مواد مخدر غور می‌گویند که فعالیت داخل بستر این شفاخانه به‌دلیل نبود بودجه، از بیش از دو ماه به این‌سو متوقف شده است و آنان روند درمان بیماران را در منازل‌شان به پیش می‌برند.

محمدعمر لعل‌زاد، مسئول شفاخانۀ درمان معتادان غور به سلام‌وطندار می‌گوید که با متوقف‌شدن خدمات داخل بستر این شفاخانه، بیش‌تر بیماران زیر درمان دوباره به اعتیاد روی آورده‌اند و شمار معتادان این ولایت افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

لعل‌زاد تأکید می‌کند که تمام مشکلات این شفاخانه با مسئولان محلی و مرکزی شریک شده است و تلاش‌ها برای فعالیت مجدد آن جریان دارد.

در همین حال، شماری از معتادان در غور به سلام‌وطندار می‌گویند که با بسته‌شدن این مرکز، دست‌رسی آنان به مواد مخدر بیش‌تر شده است.

گل‌محمد، یک تن از معتادان می‌گوید که بیش از دو سال است با خانم و دو فرزندش در یکی از ویرانه‌های شهر فیروزکوه زنده‌گی می‌کند. به گفتۀ او، معتادان می‌توانند به ساده‌گی مواد مخدر را در بدل ۵۰ تا ۱۰۰ افغانی خریداری و استفاده کنند.

از سوی دیگر، فاطمه، همسر گل‌محمد می‌گوید که ۱۷ سال از اعتیاد شوهرش می‌گذرد و هرچند او بارها برای درمانش تلاش کرده؛ اما موفق نشده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

با این همه، مسئولان ریاست صحت عامۀ غور می‌گویند که آنان تلاش دارند تا در هم‌کاری با مقام‌های مرکزی، خدمات شفاخانۀ معتادان این ولایت را از سر گیرند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: