Asset 1SWN

سلام وطندار

غنی: حملات هدفمند به رسانه‌ها و فعالان مدنی حمله به آزادی بیان و دموکراسی است

Ghani Media

محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور می‌گوید، حملات هدفمند تروریستی بر فعالان جامعه مدنی، شخصیت‌های سیاسی و دست‌اندرکاران رسانه‌یی، حمله بر نماینده‌گان افغانستان نوین، آزادی بیان، جمهوریت و صدای رسای دموکراسی است. او می‌افزاید که این حملات برای حکومت غیر قابل تحمل می‌باشد.

ارگ ریاست‌جمهوری با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که آقای غنی روز گذشته، یک‌شنبه هفتم جدی، در نشست سرقوماندانی اعلی قوای مسلح به مسئولان نهادهای امنیتی و دفاعی دستور داده است که در مشورت با نهادهای جامعه مدنی و رسانه‌یی کشور، از تمامی امکانات برای جلوگیری از تکرار این رویدادها استفاده کنند.

رئیس‌جمهور هم‌چنان به مسئولان نهادهای امنیتی و دفاعی کشور دستور داده است که اقدامات لازم را برای شناسایی و مجازات عاملان حمله‌های هفته‌های اخیر روی دست گیرند.

هم‌چنان در این نشست امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور در بارۀ دست‌آورد و نتایج نشست‌های شش‌ونیم به خاطر جلوگیری از رویدادهای جنایی در کابل، معلومات ارایه کرده است.

در این اواخر قتل‌ها و ترورهای هدفمند خبرنگاران و فعالان حقوق بشر و حقوق زنان در کشور به گونۀ بی‌پیشینه افزایش یافته است. تنها در جریان دو ماه گذشته ۵ خبرنگار چندین دادستان، مدافعان حقوق‌بشر و یک فعال عرصۀ حقوق زنان در نتیجۀ ترورهای هدفمند و انفجار ماین‌های مغناطیسی در کابل و ولایت‌های کشور کشته شده‌اند و حکومت تاکنون در بارۀ چه‌گونه‌گی این قتل‌ها به مردم و رسانه‌هاهیچ جزییاتی نداده ‌است.

ترورهای هدفمند خبرنگاران و فعالان حقوق زنان واکنش‌های شدیدی را برانگیخته است. هفتۀ گذشته زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ آمریکا برای صلح افغانستان گفت که قتل‌ها و ترورهای هدفمند روند صلح را تهدید می‌کند و باید این قتل‌ها متوقف شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام