Asset 1SWN

آلمان حضور نظامیانش در افغانستان را تمدید کرد

unnamed

با تصویب طرح دولت آلمان در پارلمان فدرال این کشور، مأموریت نظامیان آلمانی برای پشتی‌بانی و آموزش نیروهای دفاعی و امنیتی افغان برای ۱۰ ماه دیگر در افغانستان تمدید شد. پارلمان فدرال آلمان روز گذشته (پنج‌شنبه، پنجم حمل/فروردین) با تصویب طرح جدید به ارتش این کشور اجازه داد که یک‌هزار و ۳۰۰ نظامی‌اش را به عنوان بخشی از مأموریت ناتو تا ۳۱ جنوری سال ۲۰۲۲ در افغانستان حفظ کند.

مأموریت کنونی نظامیان آلمان در ۳۱ مارچ ام‌سال در افغانستان پایان می‌یابد. آلمان نخستین عضو ناتو است که مأموریت نظامی خود را در افغانستان تمدید می‌کند. دولت آلمان هشدار داده است که بیرون‌شدن زودهنگام نیروهای ناتو از افغانستان می‌تواند گفت‌وگوهای صلح را به خطر بیندازد.

نظامیان آلمانی

بر بنیاد موافقت‌نامۀ دوحه، تمامی سربازان آمریکایی و متحدانش تا اول ماه می ام‌سال باید از افغانستان بیرون شوند. آمریکا در حال بررسی این موافقت‌نامه است.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در نخستین نشست خبری خود پس از عهده‌دارشدن کرسی ریاست‌جمهوری این کشور گفت که خروج سربازان آمریکایی در مهلت‌ تعیین‌شده از افغانستان، به دلایل فنی دشوار است. طالبان اما نسبت به هرگونه حضور سربازان خارجی در افغانستان پس از مهلت تعیین‌شده هشدار داده‌اند.

ناتو هنوز دربارۀ حضور یا حضورنداشتن نیروهایش در افغانستان تصمیمی نگرفته است. آمریکا و متحدانش در ناتو تأکید کرده‌اند که یک‌جا به افغانستان آمده‌اند و در زمان مناسب و با فراهم‌شدن شرایط یک‌جا بیرون می‌شوند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام