در بازی که یک‌شنبه‌شب ساعت ۱۱:۱۵ به وقت افغانستان در ورزش‌گاه سن‌سیروی ایتالیا برگزار شده بود، در آن تیم‌های فرانسه و اسپانیا در فینال مسابقات به میدان رفتند. اسپانیا با شکست ۲/۰ در مقابل ایتالیا و هم‌چنان تیم فوتبال فرانسه با پیروزی کامبکی ۳/۲ مقابل بلژیک به فینال این رقابت‌ها راه یافته بودند.

نیمۀ نخست بازی:

در نیمۀ نخست بازی، بازی‌کنان هر دو تیم بازی جذاب را به نمایش نگذاشتند و تنها بازی‌کنان هر دو تیم یک ضربه در چهارچوب را بالای دروازه‌های همدیگر ردوبدل کردند، اما بازی‌کنان اسپانیا نسبت به فرانسه مالکیت بیش‌تر توپ را در میدان در اختیار داشتند. به همین ترتیب، مدافعین فرانسه اجازۀ حملات بیش‌تر به تیم حریف را ندادند و بازی در این نیمه با تساوی بدون گول به پایان رسید.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

نیمۀ دوم بازی:

در نیمۀ دوم این دیدار، بازی‌کنان هر دو تیم بازی را توفانی آغاز کردند. بازی‌کنان فرانسه برعکس نیمۀ اول از حالت دفاعی خود را بیرونی کشیده بودند و بالای دروازۀ اسپانیا فشار می‌آوردند. بازی‌کنان اسپانیا نیز از این حالت خوب استفاده کردند و در دقیقۀ ۶۴ بوسکتس با یک پاس عمقی خود اورزبال را صاحب توپ ساخته بود، او نیز با یک بغل پا دروازۀ فرانسوی‌ها را باز کند.

خوش‌حالی اسپانیایی‌ها دو دقیقه دوام نیاورده بود که بازی‌کنان فرانسوی در یک ضدحمله در دقیقۀ ۶۶ امباپه کریم بنزما را صاحب توپ ساخت. او نیز در محوطۀ جریمه با یک سوپرگول دیدنی بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقۀ ۸۰ بازی هرناندز با یک پاس دیدنی توپ را به کیلیان امباپه فرستاد. او هم گول پیروزی‌بخش تیمش را وارد دروازۀ حریف ساخت. هرچند بازی‌کنان اسپانیا در ده دقیقۀ آخر حملات زیادی را بالای دروازۀ فرانسه راه‌اندازی کردند، اما سودی نداشت و در نهایت بازی با نتیجه ۲/۱ با قهرمانی خروس‌های فرانسه به پایان رسید.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

پس از اتمام بازی باشگاه رئال مادرید در توییتر خود با انتشار عکسی با تمجید از سوپرگول کریم بنزما، کاپیتان خود نوشت «چه گولی!»، این‌گونه واکنش نشان داد.

لازم به یادآوری‌ست که لوییس انریکه، مربی اسپانیا در این رقابت‌ها هیچ بازی‌کنی را از باشگاه رئال مادرید در ترکیب تیمش دعوت نکرده بود. فرانسه تنها تیم است که تاکنون سه عنوان قهرمانی از جمله جام جهانی، جام ملت‌های اروپا و لیگ ملت‌های اروپا را کسب کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: