ریاست عمومی امنیت ملی اعلام ‌کرده است که کارمندان این ریاست سردستۀ تخریب‌گران پایه‌های برق وارداتی را از ولایت پروان بازداشت کرده‌اند.

ریاست عمومی امنیت ملی امروز با پخش خبرنامه‌یی گفته است نیروهای ویژۀ این ریاست با راه‌اندازی عملیاتی در پروان، یک گروه چهار نفره به‌شمول سردستۀ این گروه که در تخریب پایه‌های برق وارداتی دست داشتند را بازداشت کرده‌اند.

براساس خبرنامه، افراد بازداشت‌شده عضویت گروه داعش را نیز داشته‌اند و هنگام بازداشت مقداری از مواد مورد استفادۀ گروه‌های تروریستی نیز از نزد آنان به‌دست آمده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، منابع امنیتی در پروان می‌گویند که تاکنون در نتیجۀ راه‌اندازی چندین عملیات، حدود ۱۰ تن به اتهام انهدام پایه‌های برق در این ولایت بازداشت شده‌اند.

یک منبع امنیتی در پروان به سلام‌وطندار می‌گوید که تاکنون چندین عملیات در شهر چاریکار، مرکز این ولایت و ولسوالی‌های سالنگ، جبل‌السراج، سیدخیل و بگرام، راه‌اندازی شده است.به گفتۀ منبع، در این عملیات‌ها که هنوز در حال انکشاف است و احتمالاً عملیات‌های دیگری نیز راه‌اندازی خواهد شد، حدود ۱۰ تن انهدام پایه‌های برق بازداشت شده‌اند.

در تازه‌ترین مورد، نیروهای ویژۀ امنیت ملی رو گذشته عملیاتی را در مرکز پروان راه‌اندازی کردند که به گفتۀ منابع محلی، دو تن به اتهام انهدام پایه‌های برق بازداشت شده‌اند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

بر بنیاد آمارهای ارایه‌شده از سوی شرکت برشنا، در دو ماه گذشته بیش از ۳۰ پایۀ برق وارداتی ولتاژبلند ۲۲۰ کیلوولت در شمال کابل منهدم شده که علاوه بر پرچاوی‌های برق، هزینه‌های هنگفت مالی برای ترمیم آن نیز به بار آورده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: