Asset 1SWN

امرالله صالح: تاکنون کسی در پیوند به انفجار پایه‌های برق بازداشت نشده است

132891898_2788093678068771_1955702348706510687_o

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری می‌گوید که تاکنون هیچ کسی در پیوند به انفجار و انهدام پایه‌های برق بازداشت نشده است. معاون نخست ریاست‌جمهوری این موضوع را امروز در فیس‌بوک خود نوشته و نیز گفته که تدبیرهای جدی پیش‌گیرانه برای حفاظت از پایه‌های برق روی‌دست گرفته شده است.

امرالله صالح هم‌زمان افزوده که تلاش متمرکز برای تثبیت، بازداشت و به کیفررساندن عاملان تخریب پایه‌های برق ادامه دارد. آقای صالح انهدام پایه‌های برق را «جنایت و فتنه» خوانده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

این در حالی‌ست که مسئولان وزارت داخله روز گذشته اعلام کردند که چهار تن در پیوند به تخریب پایه‌های برق بازداشت شده‌اند و بررسی‌های بیش‌تر از آنان جریان دارد.

بر بنیاد معلومات شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، در جریان دو هفتۀ گذشته ۱۳ پایۀ برق وارداتی در اثر انفجار ماین منهدم یا قسمی تخریب شده است. این شرکت از نهادهای امنیتی خواسته است که از شبکه‌ها و تأسیسات برق محافظت کنند.در اثر انفجار ۱۳ پایۀ برق وارداتی، برق کابل و هشت ولایت دیگر نیز قطع شده بود. شرکت برشنا امروز اعلام کرد که برق کابل و ولایت‌های هم‌جوار آن به‌طور موقت وصل شده است.

هنوز معلوم نیست که پایه‌های برق وارداتی از سوی چه کسانی منهدم شده است. طالبان اما دست‌داشتن‌شان در انفجار و انهدام پایه‌های برق در شمال کابل را رد کرده‌‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام