Asset 1SWN

صالح: عاملان سقوط چرخ‌بال نیروهای هوایی در بهسود باید مجازات شوند

Saleh 4

امرالله صالح، معاون نخست رئیس‌جمهور جان باختن ۵ نیروی امنیتی و ۴ خدمه در نتیجۀ سقوط یک چرخ‌بال در ولسوالی بهسود، ولایت میدان‌وردک را جنایت آشکار می‌خواند و بر مجازات عاملان آن تأکید می‌کند.

آقای صالح می‌گوید، شبی که چرخ‌بال نیروهای هوایی کشور از سوی افراد علی‌پور، یکی از فرماندهان مسلح غیرمسئول آماج قرار گرفت، هیچ عملیات نظامی بر ضد هیچ‌کسی در ولسوالی بهسود برنامه‌ریزی نشده بود.

او می‌افزاید که قومی ساختن این موضوع اشتباه است.

معاون نخست ریاست‌جمهوری امروز (دوشنبه، ۲ حمل/فروردین) در صفحۀ رسمی فیسبوکش نوشته است: «قتل چهار پیلوت و پنج منسوب قطعات خاص یک جنایت آشکار است. عامل و یا عاملین این جنایت باید به سزای عمل خود برسند.»

آقای صالح می‌گوید که: «هیچ نوع دستور سری و یا علنی هیچ‌گاهی برای نیروهای شجاع دفاعی و امنیتی کشور بر ضد هیچ قوم و محله‌ای داده نشده است و داده نخواهد شد.»

او آماج‌ قراردادن  چرخ‌بال نیروهای هوایی کشور را رمزآلود می‌داند.

به تاریخ بیست‌وهشتم حوت وزارت دفاع اعلام کرد که یک چرخ‌بال می – ۱۷ لوای ۷۷۷ نیروهای هوایی کشور در ولسوالی بهسود، ولایت میدان‌وردک سقوط کرده است.

در این رویداد ۵ نیروی امنیتی و ۴ خدمۀ این چرخ‌بال به شمول خلبان آن، جان باختند.

مسئولیت سقوط این چرخ‌بال را علی‌پور، یکی از فرماندهان مسلح غیرمسئول پذیرفته است.

پس از این رویداد، حکومت اعلام کرد که انتقام سقوط این چرخ‌بال را خواهد گرفت.

دو روز پیش وزارت دفاع اعلام کرد که در نتیجۀ حمله‌های نیروهای امنیتی بر افراد علی‌پور در ولسوالی حصۀ ‌اول بهسود، ۱۲ تن آنان کشته شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام