Asset 1SWN

۱۲ تن از افراد علی‌پور در حمله‌های نیروهای امنیتی کشته شدند

WhatsApp Image 2021-03-20 at 6.47.38 PM

وزارت دفاع می‌گوید که در پی حمله‌های نیروهای امنیتی بر مواضع افراد وابسته به علی‌پور در ولسوالی حصۀ ‌اول بهسود ولایت میدان‌وردک، ۱۲ تن کشته شده‌اند.

این وزارت شام امروز (شنبه، سی‌ام حوت/اسفند) با نشر اعلامیه‌یی گفته که این حمله‌ها از شب گذشته به این‌سو بر محل‌های اخاذی و پاسگاه‌های باج‌گیری افراد مسلح غیرمسئول و شورشیان وابسته به علی‌پور، انجام شده است. در اعلامیۀ وزارت دفاع آمده است که در نتیجۀ این حمله‌ها ۶ تن از افراد علی‌پور زخم برداشته‌اند.

وزارت دفاع این حمله‌ها را در راستای دفاع از جان و مال باشنده‌گان محل، محافظت از تأسیسات عامه، تطبیق قانون، تأمین نظم عامه و آرامش عنوان کرده است. این وزارت گفته است که افراد مسلح غیرمسئول وابسته به علی‌پور تأسیسات عامه، زیربناها، ساختمان ولسوالی و مکتب‌ها را تخریب می‌کنند و از مردم باج می‌گیرند.

طبق اعلامیۀ وزارت دفاع، نیروهای امنیتی به شدت تلاش می‌کنند که نظم و آرامش را در ولسوالی حصۀ اول بهسود تأمین کنند و به افراد علی‌پور اجازه ندهند که به مردم آسیب برسانند.

این حمله‌ها به دنبال سقوط یک چرخ‌بال نیروهای ارتش انجام شده است. این در حالی‌ست که دو روز پیش، پنج‌شنبه، بیست‌وهشتم حوت/اسفند وزارت دفاع اعلام کرد شب گذشته در پی سقوط یک چرخ‌بال نوع می–۱۷ لوای ۷۷۷ نیروهای هوایی کشور در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک، ۵ نیروی امنیتی و ۴ خدمۀ این چرخ‌بال به شمول خلبان آن، کشته شدند.

مسئولیت سقوط این چرخ‌بال را عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی برعهده گرفته است. وزارت دفاع هم اعلام کرده که بر بنیاد بررسی‌های این وزارت، این چرخ‌بال توسط جنگ‌جویان وابسته به علی‌پور ساقط شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
اخبار و تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام