هوگو لورنس، سفیر پیشین آمریکا در کابل به تازه‌گی گفته که این کشور به تعهداتش با افغانستان عمل نکرده است. آقای لورنس تأکید کرده، ایالات متحدۀ آمریکا با افغانستان و شهروندان این کشور خیانت کرده که این یک جنایت نابخشودنی‌ست.

سفیر پیشین آمریکا در کابل افزوده است که بی‌باکی و تصمیم نادرست دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا دربارۀ افغانستان و ادامۀ مأموریت ترامپ از سوی جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا سبب شد که دولتی به رهبری محمداشرف غنی سقوط کند و افغانستان با سرنوشت ناروشنی روبه‌رو شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، این دیپلمات پیشین آمریکایی نابودی دستاوردهای دو دهۀ پسین در افغانستان را ناامیدکننده خوانده و مقام‌های آمریکایی را مسئول آن دانسته است.

این در حالی‌ست که پیش از این دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در گفت‌وگویی با فاکس‌نیوز گفته بود که بیرون‌شدن این کشور از افغانستان، شرم‌ناک‌ترین صفحه در تاریخ آمریکا بود که به گفتۀ او، مسئول آن جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی این کشور است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سفیر پیشین آمریکا در کابل این اظهارات را در حالی مطرح کرده که هم‌زمان با بیرون‌شدن نیروهای آمریکایی و ناتو از افغانستان، این کشور با سرنوشت ناروشنی روبه‌رو شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: