مسئولان محلی در بدخشان، می‌گویند که شام گذشته و صبح امروز در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌های ویران‌گر در ولسوالی‌های ارگو، یمگان و حوزه‌ی مرکز این ولایت، تلفات و زیان‌های هنگفت مالی به باشندگان این محل‌ها وارد شده است.

حبیب‌الرحمان احمدی، ولسوال یمگان، می‌گوید که در نتیجه‌ی سرازیرشدن سیلاب‌های شام گذشته و صبح امروز در روستاهای «حضرت سعید، سرسیل، دره‌ی کلف‌زار و یرغسک» این ولسوالی، ۱۰۰ خانه‌ی مسکونی و بیش از ۱۰۰۰ جریب زمین کشاورزی ویران و ده‌ها رأس مواشی هم تلف شده است.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

در همین حال، مسئولان ریاست مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان، می‌گویند که سیلاب‌های روز گذشته در ولسوالی‌های ارگو، خاش و جرم این ولایت، زیان‌های هنگفت مالی به باشندگان محل وارد کرده است.

محمداکرم اکبری، رییس مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان، می‌گوید که تیم‌های جست‌وجوکننده متشکل از مؤسسه‌های هم‌کار و ریاست مبارزه با حوادث طبیعی این ولایت در تلاش یافتن جسدهای نُه عضو یک خانواده که در نتیجه‌ی سیلاب شب گذشته جان باخته، هستند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که ۱۰ عضو یک خانواده در نتیجه‌ی سیلاب‌های شب گذشته در روستای «مورچک» شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان جان باخته اند که جسد یک تن از اعضای این خانواده یافت شده است و جست‌وجو برای یافتن جسدهای نُه تن دیگر از سوی حکومت و باشندگان محل ادامه دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: