شماری از آسیب‌دیدگان سیلاب‌های چند روز پسین در ولسوالی‌های تیشکان، کوهستان، تگاب، درایم و وردوج بدخشان، با شکایت از کندی در روند ارائه‌ی کمک‌ها، می‌گویند که با گذشت چندین روز از سرازیرشدن سیلاب‌ها در این ولایت تنها خیمه و ظرف‌های غذاخوری دریافت کرده اند.

لطف‌الله، باشنده‌ی ولسوالی تیشکان، می‌گوید با این که باشندگان این ولسوالی به کمک‌های بیش‌تری نیاز دارند؛ اما هنوز کمک‌های ابتدایی به آن‌ها رسیده است.

او می افزاید: «کمک‌های بسیار ابتدایی که شامل خیمه و یگان بستر است، تنها به قریه‌ی دودگه رسیده است و دیگر قریه‌ها هیچ نوع کمکی دریافت نکرده اند؛ در حالی که آن‌ها در معرض خطر بیش‌تری قرار دارند.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عبید‌الله، دیگر باشنده‌ی ولسوالی تیشکان، می‌گوید که آسیب‌دیدگان سیلاب‌ها به سرپناه دایمی نیاز دارند.

او می‌افزاید: «ما به خانه نیاز داریم؛ اکنون جایی برای ساختن خانه نیست، ما جا و توان این را نداریم که برای خود سرپناه تهیه کنیم. دولت باید در این زمینه رسیدگی و برای ما خانه تهیه کند. بسیاری از آسیب‌دیدگان جایی برای زندگی ندارند و در مغاره‌ها رفتند.»

رستم‌محمد، باشنده‌ی ولسوالی کوهستان نیز، می‌گوید که باشندگان این ولسوالی هنوز کمکی دریافت نکرده اند.

او می‌افزاید: «دولت به ما کدام چیزی نداده است و هیچ کمکی صورت نگرفته است؛ دولت به این مردم دوردست توجه نکرده است.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

از سوی دیگر، محمد کامگار، آمر رسیدگی به حوادث ریاست مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان، می‌گوید که آنان مواد غذایی و غیرغذایی را به شماری از ولسوالی‌های این ولایت رسانده و تلاش دارند به همه‌ی آسیب‌دیدگان رسیدگی کنند.

او می‌افزاید: «امکانات که ریاست حوادث و مؤسسه‌های هم‌کار ما داشتند از قبیل مواد غذایی، خیمه و لباس ما انتقال دادیم، امروز توزیع در ولسوالی تیشکان جریان دارد. هفت تیم ما در دیگر ولسوالی‌ها مصروف ارزیابی اند که ما بتوانیم تخریب‌های کلی خانه‌های مسکونی، مواشی، زراعت و باغ‌ها را به دست آوریم.»

بر اساس آمار ریاست مبارزه با حوادث طبیعی بدخشان، در سیلاب‌های چند روز پسین در این ولایت دو تن جان باخته و سه تن دیگر ناپدید شده اند. افزون بر این، ۵۴۵ خانه‌ی مسکونی، هزار و ۷۳۱ جریب زمین و دو هزار و ۴۰۰ رأس مواشی نیز، از بین رفته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: