مسئولان امنیتی پروان، تأیید می‌کنند که در نتیجه‌ی آتش‌سوزی در تونل سالنگ، ۴۷ تن جان‌ باخته و زخم برداشته اند. مسئولان شب گذشته از آتش‌گرفتن یک تانکر تیل در داخل تونل سالنگ، خبر دادند.

عزیزالله عمر، فرمانده امنیه‌ی پروان، به سلا‌م‌وطندار می‌گوید که حوالی ساعت ۸:۳۰ دقیقه‌ی شنبه‌شب، ۲۶ قوس، یک تانکر تیل که از بغلان به سمت کابل در حرکت بوده، در فاصله‌ی ۵۰ متری داخل تونل سالنگ در ساحه‌ی مربوط به بغلان یک «ترک» این تانکر از بدنه‌ی آن جدا شده، به زمین افتاده و آتش گرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

فرمانده امنیه‌ی پروان، می‌افزاید که تا کنون ۲۲ جان‌باخته و ۲۵ زخمی از این رویداد، در دو سوی تونل سالنگ بیرون کشیده شده اند. او می‌گوید که احتمال دارد رقم تلفات افزایش یابد.

فرمانده امنیه‌ی پروان، تأکید می‌کند‌ که در میان جان‌باختگان زنان و کودکان نیز شامل اند و به دلیل سوختگی بیش از حد جسدها، شناسایی آن‌ها سخت شده است.

در همین حال، عزیزالله عمر می‌گوید که بخش‌هایی از سقف تونل سالنگ در نتیجه‌ی انفجار تانکر تیل نیز فرو ریخته است. او می‌افزاید که مسیر راه از جنوب به شمال و از شمال به جنوب به روی همه موترها بسته است و هم‌اکنون صدها موتر مسافربری و باربری در دو سوی تونل منتظر بازشدن تونل اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

از سویی هم، فرمانده امنیه‌ی پروان می‌افزاید که راننده‌ی یک موتر تیلر که عامل آتش‌سوزی است، زیر نظارت نیروهای امنیتی پروان است و دستیارش/کلینرش هم‌چنان در بند نیروهای امنیتی بغلان است.

گواهان عینی در محل رویداد به سلام‌وطندار می‌گویند که احتمال آتش‌گرفتن دو موتر باربری پُر از زغال‌سنگ نیز و جود دارد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: