اتحادیۀ اروپا اعلام کرده است که ۱۵ کشور عضو این اتحادیه با پذیرش ۴۰ هزار شهروند افغانستان موافقت کرده‌اند. یلوا یوهانسون، کمیسار امور داخلی اتحادیۀ اروپا روز گذشته در نشست خبری که پس از نشست وزیران امور داخلی و عدلیۀ کشورهای عضو این اتحادیه برگزار شده بود، این خبر را اعلام کرده است.

طبق سندی که خبرگزاری فرانسه براساس آن گزارش داده است، آلمان ۲۵ هزار تن، هالند ۳ هزار و ۱۵۹ تن، اسپانیا و فرانسه هر کدام ۲ هزار و ۵۰۰ تن را می‌پذیرند. دیگر کشورها نیز قرار است شمار کم‌تری از شهروندان افغانستان را پناهنده‎‌‌گی دهند. کمیسار امور داخلی اتحادیۀ اروپا گفته است: «من فکر می‌کنم این یک اقدام همبسته‌گی چشم‌گیر است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

یلوا یوهانسون، کمیسار امور داخلی اتحادیۀ اروپا

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهنده‌گان پیش از این از اتحادیۀ اروپا خواسته بود که طی پنج سال ۴۵ هزار شهروند افغانستان را بپذیرد؛ اما کشورهای عضو این اتحادیه با آن مخالفت کرده بودند.

براساس گزارش‌ها، حدود ۸۵ هزار شهروند افغانستان به کشورهای نزدیک‌تر به اتحادیۀ اروپا گریخته‌اند. پیش از این یک نهاد مهاجرتی اتحادیۀ اروپا اعلام کرده بود که درخواست پناهنده‌گی از سوی شهروندان افغانستان، ۷۲ درصد افزایش یافته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: