شورای ولایتی میدان‌وردک از رهایی ۳۹ مسافر غیرنظامی از نزد طالبان خبر می‌دهند. احمد جعفری، یک عضو شورای ولایتی میدان‌وردک می‌گوید، ۳۹ غیرنظامی که هفتۀ پیش از سوی گروه طالبان گروگان گرفته شده بودند، نا وقت شب گذشته، دوشنبه دهم قوس، با پا درمیانی بزرگان محلی در بدل رهایی ۶ جنگجوی طالبان از چنگ این گروه رها شده‌اند.

به گفتۀ او، این ۶ جنگجوی طالبان نزد فرمانده علی‌پور بودند و برای رهایی ۳۹مسافر غیرنظامی، به این گروه تحویل داده شده‌اند.

آقای جعفری می‌افزاید، مسافران غیرنظامی که از سوی طالبان اسیر شده بودند، باشنده‌گان حصۀ اول و دوم ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک هستند.

مسئولان محلی ولایت میدان‌وردک نیز تأیید می‌کنند که مسافران اسیرشده توسط طالبان، آزاد شده‌اند و به آغوش خانواده‌های‌شان برگشته‌اند.

محب‌الله شریف‌زی، سخنگوی والی میدان‌وردک می‌گوید، شماری از این غیرنظامیان پیشتر آزاد شده بودند و ۱۱ تن آنان حوالی ساعت ۹ شب گذشته آزاد و صبح امروز سه‌شنبه، یازدهم قوس، به خانواده‌های‌شان تحویل داده شده‌اند.

اما آقای شریف‌زی می‌گوید که این شمار غیرنظامی با پادرمیانی متنفذین و بزرگان محلی ولسوالی‌های جلریز و بهسود ولایت میدان‌وردک از چنگ طالبان رها شده‌اند.

جنگجویان طالبان این غیرنظامیان را چهارشنبۀ هفتۀ گذشته، پنجم قوس هنگامی از ولسوالی جلریز میدان‌وردک ربودند که این افراد از حصۀ اول و دوم ولسوالی بهسود این ولایت و ولایت بامیان به سوی کابل در حرکت بودند.

گروه طالبان هنوز در این‌ باره چیزی نگفته‌اند، اما مسئولان محلی میدان‌وردک جنگجویان این گروه را عامل این گروگان‌گیری می‌خوانند.

جلریز از ولسوالی‌های ناامن ولایت میدان‌وردک است و در مسیر شاهراه نمبر۲ کابل-بامیان موقعیت دارد.  طالبان در این ولسوالی حضور گسترده و حتی پایگاه نظامی دارند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: