شماری از کارمندان دارای مدرک ۱۲ و ۱۴ وزارت فواید عامه در پیوند به برکناری‌شان از سوی نجیب‌الله یمین، وزیر این اداره اعتراض کردند.

آنان با نگرانی از برکناری‌شان امروز (پنج‌شنبه، یازدهم جدی/دی) در اعتراضی در حیاط این وزارت‌خانه می‌گویند که وزیر جدید فواید عامه همۀ آن‌ها را از وظیفه‌های‌شان برکنار کرده است. به گفتۀ معترضان، آنان چندین بار مشکل‌شان را با وزیر جدید در میان مانده‌اند، اما هنوز به مشکل‌شان رسیده‌گی نشده است.

آنان می‌گویند که اگر به خواست آن‌ها رسیده‌گی نشود، راه‌های ورودی به این اداره را بسته خواهند کرد.

معترضان می‌گویند که از نهادهای عدلی و قضایی کشور می‌خواهند تا عدالت تأمین و به حق آنان رسیده‌گی شود.

اعتراض‌کننده‌گان می‌افزایند که وزیر فواید عامه سابقۀ کاری کارمندان برکنارشده را در نظر نگرفته و کارمندانی که ۲۰ تا ۲۵ سال خدمت کرده،‌ به برکناری یا بازنشسته‌گی سوق داده شده‌‌اند. به گفتۀ آنان، ۲۰ تا ۲۵ سال سابقۀ کاری برابر با داشتن درجۀ کارشناسی ارشد (ماستری) است.

آنان می‌گویند که مسئولان هم‌واره سخن از شایسته‌سالاری و استخدام نیروی جوان می‌زنند؛ اما به گفتۀ آنان، جوانان تجربۀ کاری ندارند.

این در حالی‌ست که حدود دو هفته پیش نیز شماری از کارمندان وزارت معادن و پترولیم با برپایی «چادر تحصن» در برابر این اداره با انتقاد از طرح جدید تنقیص کارمندان این وزارت‌خانه گفته بودند که در تشکیلات جدید سال ۱۴۰۰، از سوی این اداره برکنار شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: