شماری از کارمندان مرکزهای توزیع شناس‌نامۀ برقی به سلام‌وطندار می‌گویند که شماری از افراد وابسته به امارت اسلامی، با زور و واسطه و بدون نوبت، به‌طور غیراصولی خواهان دریافت شناس‌نامۀ برقی می‌شوند.

آنان می‌گویند که این افراد نظم روند توزیع شناس‌نامه‌های برقی را برهم می‌زنند و سبب تعویق توزیع شناس‌نامه‌های برقی به مردم عام می‌شوند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

یک تن از کارمندان یکی از مرکزهای توزیع شناس‌نامۀ برقی به شرط افشانشدن هویتش به سلام‌وطندار می‌گوید: «زورگویی‌شان را می‌کنند، به همه‌گی معلوم است. طرف ما که می‌آیند ما رهنمایی می‌کنیم طرف چاپ‌خانه چون از آن‌ها که بایومتریک می‌شوند باید بروند وزارت داخله چون چاپ‌خانۀ مرکزی آن‌جاست. حال این‌جا که می‌آیند نوبت‌شان هم نیست، دیگر کسی معرفی‌شان می‌کند، به‌زور می‌آیند و می‌گویند که به ما چاپ کنید.»

یکی دیگر از کارمندان این مرکزها نیز این معضل را تأیید می‌کند و می‌گوید که چندین تن از افراد وابسته به امارت اسلامی خواهان تهیۀ شناس‌نامۀ برقی بدون درنظرداشت اصول این اداره شده‌اند.

اما ادارۀ ملی احصائیه و معلومات وجود این افراد را رد می‌کند. محمدحلیم رافیع، سخنگوی ادارۀ ملی احصاپیه و معلومات، می‌گوید به جز آنانی‌که به مراسم حج می‌روند، دیگر هیچ فردی در اولویت برای دریافت شناس‌نامه قرار ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

گفتنی‌ست که چندی پیش، شماری از افراد در ریاست‌های پاسپورت شماری از ولایت‌ها، به‌دلیل فساد اداری و رشوه‌ستانی دست‌گیر شده بودند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: