انعام‌الله صلاح‌الدین، معاون والی لوگر، امروز در یک نشست خبری در شهر پل‌علم، مرکز این ولایت، می‌گوید که نهادهای امنیتی و کشفی لوگر عاملان فساد مالی در آمریت پاسپورت این ولایت را بازداشت کرده‌اند.

او از تلاش‌های مسئولان امارت اسلامی برای پیش‌گیری از فساد اداری خبر می‌دهد و می‌گوید که ادارۀ استخبارات این ولایت نیز در تلاش است تا افراد آلوده به فساد را شناسایی و بازداشت کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، محمداکرم تایب، مدیر مبارزه با جرم‌های جنایی فرماندهی امنیۀ لوگر، نیز می‌گوید که ۱۳ تن در پیوند به فساد مالی در آمریت پاسپورت این ولایت بازداشت و شماری از آن‌ها به دادگاه معرفی شده‌اند.

او می‌‌افزاید که از نزد افراد بازداشت‌شده دستگاه چاپ‌، آویزهای جعلی بانک، چند پایه کمپیوتر و مُهر جعلی نیز به‌دست آمده است. به گفتۀ آقای تایب، این افراد از یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار افغانی تا ۲ میلیون افغانی را حیف‌و‌میل کرده‌اند.

وحیدالله، یک تن از بازداشت‌شده‌گان که به جرم خود اعتراف کرده است، می‌گوید که آنان با استفاده از چاپ و نشر آویزهای جعلی بانک، پول مردم را به جیب شخصی خود جمع‌آوری کرده‌اند. به گفتۀ او، شماری دیگر نیز با او شریک بودند که اکنون فرار کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «من در این جرم شریکم. یک تن دیگر نیز با من بود، خواجه فرهاد نام دارد و معاون آمریت پاسپورت‌ لوگر بود. دستگاه چاپ، آویزهای جعلی بانک، کمپیوتر و مُهر جعلی را به من سپرده بود. در این جرم یک تن دیگر هم به‌نام سلیم با ما شریک بود.»

این در حالی‌ست که چندی پیش شماری از رسانه‌ها از دزدی ۳۰ میلیون افغانی از عایدی‌های آمریت پاسپورت لوگر گزارش دادند. اما امروز مسئولان محلی این ولایت با رد این گزارش‌ها می‌گویند که مقدار پول دزدیده‌شده از یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار افغانی تا ۲ میلیون افغانی می‌رسد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: