مسئولان محلی لوگر می‌گویند که یک کارمند آمریت پاسپورت این ولایت، با ۳ میلیون افغانی عواید جمع‌آوری‌شده از توزیع گذرنامه فرار کرده است.

رفیع‌الله صمیم، رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر به سلام‌وطندار می‌گوید که هفتۀ گذشته، فرهاد، یک تن از کارمندان آمریت پاسپورت این ولایت، با ۳ میلیون افغانی عواید جمع‌آوری‌شده از توزیع گذرنامه که به‌طور غیرقانونی از متقاضیان به‌دست آورده، فرار کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس اطلاعات و فرهنگ لوگر می‌افزاید که به مسئولان استخبارات این ولایت وظیفه سپرده شده است که فرد متهم به فساد را هرچه زودتر بازداشت کنند و به پنجۀ قانون بسپارند.

در همین حال، احمدالله انس، سخنگوی فرماندهی امنیۀ لوگر، می‌گوید که در پیوند به فساد در آمریت پاسپورت، تاکنون ۱۰ تن بازداشت شده‌اند و بررسی‌ها برای یافتن متهم اصلی نیز جریان دارد.

یک کارمند پیشین آمریت پاسپورت لوگر به شرط افشانشدن هویتش به سلام‌وطندار نیز می‌گوید که کارمند این اداره به نام فرهاد، روزانه تعرفۀ ۵ تا ۱۰ گذرنامه را به‌طور غیرقانونی از متقاضیان می‌گرفت.

به گفتۀ او، فرهاد این کار را از حدود شش ماه به این‌سو انجام داده است و امکان دارد بیش از ۳ میلیون افغانی از این طریق به‌دست آورده باشد. منبع تأکید می‌کند که احتمال دارد شخص متهم به فساد بیرون از کشور رفته باشد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

با این حال، شماری از متقاضیان گذرنامه در لوگر می‌گویند که باوجود پرداخت پول تعرفۀ بانکی و طی‌کردن روند بایومتریک، تاکنون نتوانسته‌اند گذرنامه دریافت کنند.

متقاضیان از برخورد نادرست کارمندان آمریت پاسپورت و محافظان نیز شاکی‌اند و می‌گویند که روند توزیع گذرنامه در این ولایت با مشکلات بسیاری هم‌راه است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: