مسئولان فرماندهی امنیۀ لوگر می‌گویند که تمامی مشکلات فنی آمریت پاسپورت این اداره حل شده است و امروز براساس یک طرح جدید روند توزیع گذرنامه را از سر گرفته‌اند.

احمدالله انس، سخنگوی فرماندهی امنیۀ لوگر به سلام‌وطندار می‌گوید که توزیع گذرنامه در آمریت پاسپورت این ولایت، از امروز دوباره از سر گرفته شده است و درخواست‌کننده‌گان می‌توانند مطابق تقسیم‌اوقات مشخص‌شده درخواست‌‌های‌شان را به ولسوالی‌های‌ مربوط‌‌شان ببرند و احکام/فرمان بگیرند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

احمدالله انس می‌افزاید: «روند توزیع پاسپورت/گذرنامه یک ماه پیش به‌دلیل مشکلات فنی متوقف و از امروز بر بنیاد یک طرح جدید دوباره آغاز شد. براساس این طرح، درخواست‌کننده‌گان در نخست درخواست‌های‌شان را به ولسوالی‌های مربوط‌‌شان می‌برند و احکام می‌گیرند و بعد به فرماندهی امنیه مراجعه می‌کنند.»

سخنگوی فرماندهی امنیۀ لوگر تأکید می‌کند که آمریت پاسپورت این ولایت هم‌اکنون ظرفیت توزیع ۸۰ گذرنامه را در یک روز دارد و مطابق تقسیم‌اوقات مشخص‌شدۀ گذشته به درخواست‌کننده‌گان مرکز و ولسوالی‌های لوگر گذرنامه توزیع می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، شماری از باشنده‌گان لوگر با ابراز نگرانی می‌گویند که روند توزیع گذرنامه در این ولایت، هر ماه به‌دلیل مشکلات فنی متوقف می‌شود. آنان از مسئولان محلی امارت اسلامی می‌خواهند که در آمریت پاسپورت این ولایت افراد مسلکی و مستعد را بگمارند تا همۀ مشکلات درخواست‌کننده‌گان گذرنامه در لوگر حل شود.

حدود یک ماه پیش مسئولان فرماندهی امنیۀ لوگر اعلام کردند که روند توزیع گذرنامه در این ولایت، به‌دلیل مشکلات فنی متوقف شده است. این در حالی‌ست که با روی‌کارآمدن امارت اسلامی و آغاز روند توزیع گذرنامه در آمریت پاسپورت لوگر، این روند چند بار متوقف شده است. مسئولان علت توقف این روند را، هم‌واره وجود مشکلات فنی عنوان کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: