شماری از رانندگان در شاه‌راه کابل_لوگر، به سلام‌وطندار می‌گویند که نبود ایستگاه‌های مشخص در کابل و پل‌علم، مرکز لوگر برای موترهای این مسیر، آن‌ها را با مشکلات بسیاری روبه‌رو کرده است.

به گفته‌ی آن‌ها، این مشکلات سبب شده است که رانندگان در رفت‌وآمد به لوگر و کابل، به سختی مسافر گیر بیاورند. این رانندگان، از مسئولان محلی می‌خواهند که برای موترهای مسیر کابل_لوگر، ایستگاه‌های مشخصی بسازند تا بتوانند به راحتی مسافرگیری کنند.

صابر، راننده در این مسیر، می‌گوید: «نه در لوگر ایستگاه است؛ نه در کابل. نه ترافیک ما را اجازه می‌دهد و نه نیروهای امنیتی که مسافر بگیریم. برخی از رانندگان از سرِچوک کابل و برخی هم از بینی‌حصار مسافر می‌گیرند. ما با مشکل دچار استیم.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

وارث که از پنج سال به این سو در مسیر شاه‌راه کابل_لوگر رانندگی می‌کند، می‌گوید: «ایستگاه نیست، مسافر را به سختی سوار می‌کنیم. هر روز ترافیک یا نیروهای امنیتی تایر موتر ما را سوراخ می‌کنند؛ گاهی به یک طرف و گاهی به طرف دیگر ما را روان می‌کنند.»

همین گونه، صفی‌الله، راننده ی دیگر در شاه‌راه کابل_لوگر، می‌گوید با این که وزارت ترانسپورت و هوانوردی در هنگام رفت‌وآمد در شاه‌راه از رانندگان حق‌العبور می‌گیرد؛ اما برای رانندگان سهولتی فراهم نکرده است.

او، با شکایت از ترافیک و نیروهای امنیتی، می‌گوید که آن‌ها همه‌روزه در هنگام گیرآوردن مسافر، به موترها آسیب می‌زنند و گاهی وقت‌ها نیز موتر را به حوزه‌ی امنیتی انتقال می‌دهند.

او می‌افزاید: «دولت ۴۰ تا ۵۰ افغانی می‌گیرد؛ از مسافر خبری نیست. یک بار این طرف، یک بار طرفی دیگر روان می‌کنند. موترهای ننگرهار و کندهار از این‌ جا مسافر می‌گیرند و هیچ کس پرسان نمی‌کند.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

در همین حال، مسئولان محلی لوگر، مشکل نبود ایستگاه‌های مشخص برای موترهای مسیر کابل_لوگر را می‌پذیرند و می‌گویند که به زودی به این مشکل رسیدگی خواهد شد.

رفیع‌الله صمیم، رییس اطلاعات و فرهنگ لوگر، می‌گوید: «این مشکل وجود دارد؛ در مقام ولایت ما در این مورد صحبت کردیم و به زودترین فرصت برای حل این مشکل اقدام خواهد شد. هر مکان مناسب که از سوی وزارت ترانسپورت برای شان انتخاب می‌شود، امید است رانندگان توجه کنند.»

شاه‌راه کابل_لوگر با ۶۵ کیلومتر درازا، روزانه پذیرای صدها موتر بزرگ باربری و موترهای تیزرفتار مسافربری است؛ اما نبود ایستگاه‌های مشخص برای این موترها، سبب شده است که شماری از رانندگان برای سفر به این مسیر، علاقه‌ای نشان ندهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: