در نتیجه‌ی برف‌باری و طوفان‌های شدید، از روز گذشته به این سو، شاه‌راه غور-کابل به روی رفت‌وآمد مسافران بسته شده است.

مسافرانی که در این مسیر در کوتل «بکک» گیر مانده اند، می‌گویند که به کمک فوری نیاز دارند. آن‌ها می‌گویند که شمار افراد گیرمانده در دو سوی این کوتل، به ۱۵۰ تن می‌رسد که کودکان و زنان بیمار نیز در میان شان حضور دارد.

به گفته‌ی مسافران گیرمانده در این مسیر، تا اکنون، هیچ نهادی برای کمک به آن‌ها به محل نرفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

خیرمحمد، یکی از مسافران گیرمانده در این مسیر، می‌گوید: «هفت موتر همین حالا در این جا گیر کرده که در بین آن‌ها، زنان، کودکان و مریضان هم استند. دیگه تا هنوز هیچ کمکی نشده و خواست ما از مسئولان محلی غور و بامیان، این است که به خاطر بازگشایی این مسیر، اقدام فوری بکنند.»

محمدرضا، مسافر دیگری در این مسیر، می‌گوید: «پس از چاشت روز گذشته که برف‌باری شروع شده، راه بسته شده و تا فعلاً بسته است.»

محمدرضا از رانندگان در مسیر شاه‌راه کابل-غور، می‌گوید که به دلیل ریزش برف و طوفان‌های شدید در کوتل بکک، رانندگان، نتوانسته اند که مسافران را انتقال دهند و از روز گذشته تا اکنون، در ولسوالی یکاولنگ بامیان چشم‌انتظار رسیدن کمک و بازشدن مسیر استند.

او، می‌گوید: «ما از کابل آمدیم و از دیروز چهار بجه‌ی بعدازظهر، راه بسته شده. دیشب آمدیم ساعت ۱۲ بجه‌ی شب به یکاولنگ رسیدیم. کوتل بکک، جایی است که یک کم ابر هم باشد، طوفانی می‌شود و موترها رفته نمی‌تواند.»

در همین حال، ضیاءالحق جندالله، آمر ترانسپورت زمینی غور، می‌گوید که به دلیل بسته‌بودن کوتل بکک، انتقال مسافران از غور به کابل و از کابل به غور، متوقف شده است.

به گفته‌ی آقای جندالله، آمریت ترانسپورتی غور، در هم‌آهنگی با مسئولان ریاست فواید عامه و اداره‌ی محلی این ولایت، در تلاش بازگشایی و نجات مسافران گیرمانده استند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او، می‌گوید که «نسبت به مشکلاتی که موترها بند میشه، ما هدایت دادیم به نمایندگی‌ها که موترها را اجازه ندهند تا راه بازشدن، تقریباً ۶۰ تا ۷۰ نفر همین حالا به آنجا بند استند. فواید عامه، استخبارات و ولایت را در جریان گذاشتم، تا به داد مردم برسند.»

کوتل «بکک» در مسیر شاه‌راه غور-کابل و در مرز میان ولایت‌های بامیان و غور موقعیت دارد. این مسیر، با نزدیک‌شدن به زمستان هرازگاهی به دلیل ریزش برف و طوفان‌های شدید، به روی رفت‌وآمد مردم بسته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: