عزیزالرحمان منصور، معاون والی پکتیا، امروز در نشستی که به‌مناسبت تجلیل از یک‌صدوسومین سال‌روز استرداد استقلال افغانستان در این ولایت برگزار شده بود، گفته است که امان‌الله خان بزرگ‌ترین «دشمن» افغانستان بود و به گفتۀ او، امان‌الله خان نخستین بار «بی‌دینی» را در کشور ترویج کرده است.

معاون والی پکتیا، امان‌الله خان را «دروغ‌گو» و عامل اصلی مشکلات کنونی کشور خوانده و افزوده است که او در هیچ غزوه‌یی شرکت نکرده بود، بنابر این غازی هم نیست.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عزیزالرحمان منصور گفته است: «امروز او در افغانستان غازی امان‌الله خان نامیده می‌شود، حقیقت را باید ببینیم که او چه‌گونه غازی است؟ در کدام غزوه شرکت کرده و دستاوردش برای افغانستان چه بوده است؟ با مشکلاتی که افغانستان امروز دچار شده است، این کار همین غازی دروغ‌گوست. نخستین بار همین دروغ‌گو بی‌دینی را در افغانستان ترویج کرده است.»

امارت اسلامی با پخش اعلامیه‌یی بدون نام‌بردن از امان‌الله خان، یک‌صدوسومین سال‌روز استرداد استقلال کشور را به شهروندان افغانستان تبریک گفته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مسئولان امارت اسلامی در شماری از ولایت‌ها نیز امروز از یک‌صدوسومین سال‌روز استرداد استقلال کشور تجلیل کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: