با گذشت نزدیک به دو ماه از تعیین رنگ جدید به تکسی‌ها، مسئولان در ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گویند که قرار است تا دو هفته‌ی دیگر، روند رنگ‌کردن تکسی‌ها آغاز و قوانین جدید وضع‌شده بر تکسی‌ها نیز عملی شود.

تمیم عصمتی، معاون اداری ریاست عمومی پلیس ترافیک، به سلام‌وطندار می‌گوید که دلیل تأخیر در روند رنگ‌کردن تکسی‌ها، دقت در پیش‌برد این روند به گونه‌ی شفاف و قانون‌مند، بوده است.

او می‌افزاید: «ما منتظر تمام‌شدن پروسه‌ی اعلان هستیم تا شرکت‌ها به خاطر داوطلبی بیایند. وقتی ۱۵۰ هزار تکسی داشته باشیم، یک پروسه‌ی جدید و بانظم می‌خواهد. ان‌شاءالله تا یک هفته بعد این پروسه شروع می‌شود.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

شماری از تکسی‌ران‌ها در شهر کابل اما با گلایه از زیادشدن موترهای شخصی در سطح شهر، می‌گویند که درآمد شان کاهش یافته و نمی‌توانند موترهای شان را رنگ کنند. محمدعالم حق‌یار، تکسی‌ران در جاده‌ی میدان هوایی شهر کابل، می‌گوید که حکومت باید به جای تعیین هزینه‌ی گزاف، در نخست، برای ایجاد نظم پیش از روند رنگ‌کردن تکسی‌ها، موترهای شخصی که غیرقانونی فعالیت می‌کنند را جمع‌آوری کند.

او می‌افزاید: «حکومت باید قانون وضع کند در جمع‌آوری موترهای شخصی. ما از رنگش راضی نیستیم؛ زردوسفید رنگ بین‌المللی است. ما توانایی نداریم. نی پول داریم و نی کاروبار است.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

نجیب‌الله، دیگر تکسی‌ران در شهر کابل، نیز می‌گوید: «سبب این که کاروبار ما خراب است، همین موترهای شخصی است که ارزان می‌برند. موترهای ما رنگش درست است، نو است. ما برای نوکردن سندها حتا پول نداریم، چه برسد به پول رنگ‌کردن موتر.»

ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، در حالی از آغاز روند رنگ‌کردن تکسی‌ها خبر می‌دهد که نزدیک به دو ماه پیش، این ریاست اعلام کرده بود که با رنگ‌کردن تکسی‌ها، جلو ناامنی، فساد و آدم‌ربایی گرفته می‌شود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: