دیبرا لاینز، نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، شب گذشته در نشست شورای امنیت این سازمان که دربارۀ افغانستان برگزار شده بود، از جامعۀ بین‌المللی خواست که برای جلوگیری از سقوط غیرقابل برگشت اقتصاد کشور اقدام کند.

بانو لاینز که رئیس دفتر هیأت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان یا یوناما نیز است، در این نشست گفته است: «اکنون رسیده‌گی به اقتصاد افغانستان بسیار ضروری‌ست. ارائۀ کمک‌های کوتاه‌‌مدت با امیددادن یا آماده‌ساختن یک پایۀ مستحکم برای خودکفایی افغانستان نیست.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد برای افغانستان، در این نشست نگرانی‌هایی را در زمینۀ سقوط اقتصادی افغانستان مطرح کرده و افزوده است که شرایط به نقطۀ غیرقابل بازگشت نزدیک می‌شود. او در عین حال خواستار تعامل جامعه بین‌المللی با حاکمان کنونی افغانستان شده است.

دیبرا لاینز گفته است که کشورهای نگران‌ اکنون باید تعامل خود را «تعمیق» کنند؛ زیرا بدون تعامل با حاکمان کنونی، کمک به مردم افغانستان دشوار است. نمایندۀ ویژۀ دبیرکل سازمان ملل متحد دربارۀ تلاش‌ها برای تأمین حقوق اساسی، رعایت حقوق بشر و زنان نیز اشاره کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

حکومت امارت اسلامی افغانستان که پس از فرار محمداشرف غنی شکل گرفت، تاکنون به رسمیت شناخته نشده است. اما برخی از کشورها گفته‌اند که با حاکمان کنونی افغانستان برای کمک به مردم تعامل می‌کنند. پیش‌شرط‌هایی نیز پیش از این برای به رسمیت‌شناختن امارت اسلامی از سوی برخی از کشورها اعلام شده که رعایت حقوق بشر، حقوق زنان و نیز تشکیل حکومت همه‌شمول جز آن است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: