مسئولان در شرکت تکنالوژی «اصیل»، به سلام‌وطندار می‌گویند که به بیش از ۳۰۰۰ زن در افغانستان زمینه‌ی کار را در بازارهای آنلاین فراهم کرده اند. آن‌ها، می‌‌افزایند که انگیزه‌ی فراهم‌کردن زمینه‌ی کار آنلاین به زنان، به هدف پشتیبانی زنان و فروش محصولات هنری و دستی آنان پس از وضع محدودیت‌ها بر زنان در افغانستان، ایجاد شده است و هم‌اکنون بیش از ۳۰۰۰ زن سرگرم کار در بازارهای آنلاین هستند و آنان می‌توانند صنایع دستی چون گل‌دوزی، چرمه‌دوزی، خامک‌دوزی و دیگر محصولات تولیدی شان را به گونه‌ی آنلاین به فروش برساند.

سمیرا گوهری، نماینده‌ی رسانه‌ای شرکت تکنالوژی «اصیل» در افغانستان، می‌گوید بانوانی که در خانه هستند، می‌توانند با آپلیکیشن این نهاد یک جا شوند و یک نشانی اینترنتی به خود بسازند و پس از آن، محصولات و صنایع دستی خود را در آن جا به نمایش بگذارند. او می‌افزاید: «پس از این که بانوان محصولات و صنایع دستی خود را به نمایش گذاشتند، ما زمینه‌ی فروش و بازاریابی آن را در مارکت‌های بین‌المللی فراهم می‌کنیم و نیز انتقال محصولات و صنایع دستی به کشور که مشتریان آن‌ها را فرمایش داده، به گونه‌ی آنلاین انتقال صورت می‌گیرد.»

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

در همین حال، شماری از بانوانی که در بازار آنلاین صنایع دستی و محصولات تولیدی شان را به راحتی به فروش می‌رسانند، می‌گویند که با راه‌اندازی این برنامه، به کالاهای بازرگانی شان بیش‌تر بازاریابی شده است. فرزانه، یکی از فروشندگان صنایع دستی زنان که بیش از دو سال می‌شود کارش را به گونه‌ی آنلاین آغاز کرده است، می‌گوید که صنایع دستی‌اش بیش‌تر فروش داشته است.

او می‌افزاید: «من پیش از حاکمیت امارت اسلامی وظیفه داشتم و پس از آن بی‌کار شدم و زمانی که در خانه ماندم، مجبور شدم که به گل‌دوزی، خامک‌دوزی و دوختن لباس‌های افغانی رو بیاورم و فروختن آن برایم سخت بود و پس از دانستن این آپلیکیشن توانستم که صنایع دستی خود را در آن جا به نمایش بگذارم و مشتریان داخلی و بیرونی زیادی را جذب کنم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

مسکا، دیگر فروشنده در بازار آنلاین است. او می‌گوید که پس از ورود به بازار آنلاین، توانسته است صنایع دستی‌اش را بیش‌تر شهروندان خریداری کنند. او می‌افزاید: «من پس از این که به بازار آنلاین آمدم، شهروندان زیادی صنایع دستی‌ام را خوش کردند و فرمایش دادند و ما به آن‌ها آماده کردیم و آن‌ها خریداری کردند.»

به گفته‌ی مسئولان در شرکت تکنالوژی «اصیل»، هم‌اکنون صنایع دستی و محصولات بانوان در افغانستان در کشورهایی چون امریکا، کانادا، استرالیا و آلمان، صدها مشتری دارد.

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: