مسئولان ریاست صحت کندز می‌گویند که در نتیجۀ درگیری‌های یک هفتۀ پسین در این ولایت، حدود ۲۵۰ غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

احسان‌الله فضلی، رئیس صحت کندز به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ درگیری‌های یک هفتۀ پسین، جسدهای ۲۱ غیرنظامی به‌شمول زنان و کودکان به شفاخانۀ حوزه‌یی این ولایت انتقال یافته است و نیز ۲۲۵ غیرنظامی زخمی برای درمان به این شفاخانه آورده شده‌اند.

به گفته رئیس صحت کندز، از میان ۲۲۵ زخمی ۱۶۰ تن آن‌ها درمان و پس از صحت‌مندی از شفاخانه مرخص شده‌اند. احسان‌الله فضلی می‌افزاید، اکنون ۶۵ غیرنظامی که در نتیجۀ درگیری‌ها زخمی شده بودند، در شفاخانه بستری و زیر درمان‌اند.

برخی از زخمیانی که در شفاخانۀ حوزه‌یی کندز بستری‌اند، از وضعیت پیش‌آمده در این ولایت نگرانی می‌کنند و خواهان تأمین آتش‌بس در کندز هستند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

میرویس، باشندۀ شهر کندز می‌گوید که در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان از ناحیۀ پا گلوله خورده و دو روز می‌شود در شفاخانه بستری‌ست. میرویس از طرف‌های درگیر می‌خواهد که جنگ را بس کنند تا مردم در فضای امن به زنده‌گی خود ادامه دهند.

در همین حال، حبیب‌الله، باشندۀ بندر امام‌صاحب شهر کندز می‌گوید که پس از اصابت هاوان بر خانۀشان از ناحیۀ شانه و دو دست آسیب دیده است و سه روز می‌شود زیر درمان قرار دارد. به گفتۀ او، در این روی‌داد یک برادر خُردش جان باخته و یک خواهرش هم زخم برداشته است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی فرماندهی پولیس کندز می‌گوید که طالبان با راه‌اندازی حمله‌های‌شان بیش‎ترین تلفات را به غیرنظامیان و مردم در جریان درگیری‌های پسین وارد کرده‌اند. به گفتۀ انعام‌الدین رحمانی، طالبان در جریان درگیری‌ها با تخریب مکان‌های عام‌المنفعه و فیر راکت بر خانه‌های غیرنظامیان و استفاده از خانه‌های مردم به‌عنوان سنگر، بیش‌ترین آسیب را به مردم عام وارد کرده‌اند.

سخنگوی فرماندهی پولیس کندز می‌افزاید که نیروهای امنیتی در جریان عملیات‌های‌شان تلاش می‌کنند به خانه‌های مسکونی و غیرنظامیان آسیب نرسد.

از سویی هم، ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگویان طالبان تلفات غیرنظامیان را در جریان حمله‌های‌شان رد می‌کند و می‌گوید که حمله‌های آن‌ها بر مرکزهای نظامی بوده است و هیچ آسیبی به غیرنظامیان وارد نکرده‌اند. به گفتۀ او، بیش‌تر تلفات را دولت با بمباران و فیر راکت بر خانه‌های مسکونی وارد کرده‌ است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شهر کندز از یک هفته به این‌سو گواه درگیری‌های سنگین میان نیروهای امنیتی و طالبان ا‌ست. طالبان در این مدت شماری از ولسوالی‌ها و پایگاه‌های نیروهای امنیتی را در کندز تصرف کرده‌؛ اما نیروهای امنیتی در شهر در برابر این گروه از خود مقاومت نشان داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: