در چارچوپ هفتۀ دهم لالیگای اسپانیا و در مهم‌ترین دیدارهای این لیگ منسوب به الکلسیکو، دو تیم رئال مادرید و بارسلونا ساعت ۶:۴۵ به وقت افغانستان در ورزشگاه نیوکمپ شهر بارسلونا به مصاف هم رفتند.

این بازی دوصدوچهل‌وهفتمین دیدار رسمی این دو تیم بود. در دوصدوچهل‌وشش دیدار گذشته رئال مادرید ۹۸ بار به پیروزی رسیده و سهم بارسلونا از این بازی‌ها منسوب به الکلسیکو ۹۶ پیروزی بوده است. این دو تیم هم‌چنان در حالی باهم به میدان رفتند که هر دو طرف برای نخستین بار ستاره‌های نامدار خودشان لیونل مسی، سرخیوراموس و کریستیانو رونالدو را در اختیار نداشتند و این بازی‌کنان در تیم‌های دیگری بازی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این دیدار حساس و دیدنی، رئال مادرید موفق شد در برابر بارسلونا در ورزشگاه نیوکمپ با نتیجۀ ۲/۱ به پیروزی برسد.

نیمۀ نخست بازی:

بازی در دقایقی نخست از سوی هر دو تیم آرام آغاز شد و تا دقیقۀ ۱۵ هیچ ضربه‌یی بالای دروازه‌های یک‌دیگر ردوبدل نشد.

در دقیقۀ بیست بازی در یک ضدحمله وینیسیوس جونیور، بازی‌کن رئال مادرید با عبور از چند بازی‌کن حریف در محوطۀ خط جریمه به زمین خورد و ادعای پنالتی داشت؛ اما پس از بررسی داور از اتاق فرمان بر ادامۀ بازی تاکید شد.

این دیدار پس از دقیقۀ بیست سرعتی آغاز شد و بازی‌کنان هر دو تیم حملات‌شان بالای یک‌دیگر را راه‌اندازی می‌کردند و در دقیقۀ ۳۲ بازی باز هم در یک ضدحمله رودریگو پاس زیبایی را به داوید آلبا، مدافع رئال رساند. او نیز با یک ضربۀ دیدنی دروازۀ بارسلونا را باز کرد تا حساب یک بر صفر به سود رئال شود.

این نخستین گول آلبا در نخستین بازی الکلسیکو پس از آمدن به رئال مادرید است.

هرچند در دقایقی پایانی نیمۀ نخست، بازی‌کنان بارسلونا در محوطۀ جریمۀ رئال نزدیک بود به گول مساوی برسند، اما ضربۀ آنسو فاتی به داوید آلبا برخورد کرد و بازی هم‌چنان ۱/۰ به سود رئال در این نیمه به پایان رسید.

نیمۀ دوم بازی:

بازی‌کنان نیمۀ دوم را سرعتی آغاز کردند و هر دو تیم موقعیت‌های زیادی را از دست دادند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

هرچند بارسلونا تا دقایقی آخر بالای دروازۀ رئال فشار وارد کرد؛ اما موفق به بازکردن قفل دروازۀ کورتوا نشد. سرانجام بازی به وقت‌های اضافه کشیده شد و داور ۷ دقیقه وقت اضافه اعلام کرد.

بازی‌کنان رئال مادرید در دقیقۀ ۳ آن یک ضدحمله از سمت چپ توسط آسنسیو راه‌اندازی کردند. او نیز در محوطۀ جریمه پاس خودش را به لوکاس وازکز فرستاد. وازکز نتیجۀ این دیدار را ۲/۰ پیش انداخت، این پایان کار نبود و سه دقیقه پس از دریافت گول دومی آنان نیز یک حمله را بالای دروازۀ رئال سازمان‌دهی کردند که دیس پاس سرعتی را به محوطۀ رئال فرستاد و سرخیو اگیرو که تازه وارد زمین شده بود، به دروازۀ رئال گول‌زنی کرد تا یکی از گول‌های خورده را جبران کند.

در پایان، بازی به همین نتیجۀ ۲/۱ به نفع رئال مادرید به پایان رسید و این چهارمین پیروزی پی‌درپی رئال در برابر بارسا در بازی‌های الکلسیکو محسوب می‌شود که در سه دیدار آن رونالد کومان، سرمُربی بارسلونا بوده است.

با این نتیجه، رئال مادرید در جدول لالیگای اسپانیا از  ۹ دیدار بیست امتیاز کسب کرد و در صدر جدول این لیگ قرار گرفت. بارسلونا نیز پس از انجام ۹ دیدار در این لیگ، با ۱۵ امتیاز در جای‌گاه نهم جدول قرار گرفت.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: