وزارت دفاع آمریکا یا پنتاگون، به تازه‌گی دربارۀ حضور گروه‌های دولت اسلامی (داعش) و القاعده در افغانستان گزارشی پخش کرده است. در این گزارش آمده است که شاخۀ خراسان گروه دولت اسلامی در افغانستان تلاش دارد تا افراد ناراضی از امارت اسلامی را به صفوف خود جذب کند.

در گزارش گفته شده است که گروه‌های داعش و القاعده هنوز هم در افغانستان حضور دارند و این برای امنیت افغانستان و کشورهای منطقه یک خطر بزرگ است. در گزارش پنتاگون با اشاره به حمله‌های داعش آمده که این گروه با فرصتی که از اکتوبر سال گذشته به‌دست آوده است، تلاش می‌کند تا مخالفان و افراد ناراض امارت اسلامی را به صفوف خود جذب کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

با این حال، آگاهان مسائل سیاسی و بین‌المللی با این‌که افغانستان را بستری برای جذب گروه‌های مسلح می‌دانند؛ اما از امارت اسلامی می‌خواهند که برای جلوگیری از چنین مشکلات هرچه زودتر اقدام کند.

عبدالجبار اکبری، آگاه مسائل سیاسی می‌گوید که گروه‌های مسلح تلاش دارند تا مخالفان حکومت و افراد ناراضی را به صفوف خود جذب کنند؛ اما به گفتۀ او، مردم از نظر ایدئولوژیک با آنان هم‌سو نیستند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

تلاش کردیم دیدگاه سخنگویان امارت اسلامی و وزارت امور داخله را نیز در گزارش داشته باشیم؛ اما با تماس‌های پی‌هم موفق نشدیم.

وزارت دفاع ایالات متحدۀ آمریکا در حالی از حضور و فعالیت‌های داعش در افغانستان ابراز نگرانی می‌کند که پیش از این مقام‌های امارت اسلامی حضور این گروه را در کشور رد و تأکید کرده‌اند که به هیچ گروه مسلح اجازه داده نمی‌شود تا از خاک افغانستان فعالیت‌های خراب‌کارانه داشته باشد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: