مسئولان وزارت مخابرات و فناوری معلوماتی از گردآوری بیش از ۲۲ میلیارد افغانی از درک ده درصد مالیات از کردیت کارت‌ تلفن‌های همراه در جریان ۶ سال خبر می‌دهند.

معصومه خاوری وزیر مخابرات و فناوری معلوماتی امروز (پنج‌شنبه، ۷ حوت/اسفند) در برنامۀ حساب‌دهی دولت به ملت می‌گوید، از سال ۱۳۹۴ خورشیدی تاکنون ۲۲،۳ میلیارد افغانی از درک ۱۰ درصد مالیات بر کردیت کارت‌های تلفن گردآوری شده است. او می‌گوید، تمامی این پول‌ها که توسط سیستم ریل تایم نظارت می‌شود، به حساب دولت واریز شده است.

احمدمسعود لطیف‌رأی، معین پالیسی و برنامۀ وزارت مخابرات در پیوند به نگرانی‌های شهروندان کشور از وجود فساد در روند گردآوری ۱۰ درصد مالیات کردیت کارت‌ها می‌گوید، یک گروه نظارتی مشترک از وزارت‌های مالیه و مخابرات و ادارۀ تنظیم مخابراتی یا اترا وجود دارد که را سیستم‌ها را چک و بررسی می‌کنند و در صورت مشاهدۀ چنین موردی جریمه‌های سنگین وضع می‌شود.

فرید نوخت، آمر بخش رسانه‌های وزارت مالیه افزودن مالیات کردیت کارت‌ها در بودجۀ ملی را تأیید می‌کند و می‌گوید، این پول از طریق بودجه به مصرف می‌رسد.

دولت افغانستان از اول ماه میزان سال ۱۳۹۴خورشیدی دریافت مالیات ده درصدی از تمامی دارندگان تلفن را آغاز کرده است. اما نگرانی‌ها از نبود شفافیت در چه‌گونه‌گی گردآوری این پول همواره از سوی شهروندان کشور مطرح شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: